מסיבות יום הולדת בבית האבות הספרדי - 0404
מסיבות יום הולדת בבית האבות הספרדי

מסיבות יום הולדת בבית האבות הספרדי

שנה חדשה החלה ועמה סיבוב חדש של ימי הולדת לדיירות ודיירי בית האבות של העדה הספרדית בחיפה. בכל חודש נערכים מסיבות לילדיי אותו החודש בהשתתפות בני המשפחות וידידים.

המסיבה הראשונה של שנת 2018 נערכה ל- 70 דיירות ודיירים שנולדו בחודש זה ומתגוררים במחלקות השונות של בית האבות הספרדי שבו למעלה מ-400 דיירים.

את  האירוע המרגש מארגנת  טניה סבסטיאנוב אחראית התרבות של בית האבות שטורחת ואוספת צילומים של "כלוות וחתני השמחה", תמונות נוסטלגיות מקורות חייהם המרתקים כולל צילומים עם בני משפחה. מהצילומים מכינה טניה מצגת מיוחדת לכל דייר החוגג את יום הולדתו  ומקרינה את המצגות במהלך המסיבה.

קודם לכן נפתחת החגיגה  בכיבוי אורות כאשר למרכז האולם נכנסת אחראית התרבות עם  העובדת הסוציאלית יאנה סלאבין או עם עובד סוציאלי עודד אגמון כשבידיהם עוגת יום הולדת עם נרות דלוקים ומוזיקת רקע תואמת. הדיירים מכבים את הנרות ממש כפי שנהגו לעשות בילדותם.

בהמשך צמד הזמרים אלה ומיכאל או זמר אחר שרים במגוון שפות שבהם שולטים הדיירים כמו: עברית, ספרדית, רומנית, רוסית, אוקראינית, הונגרית ועוד…

במסיבה משתתפים בני המשפחות, שלוקחים חלק בשירה ובריקודים. כל  חתני יום ההולדת מקבלים פרח  ושתי ברכות יפות: האחת עם תמונה של חתן השמחה עם ברכה בשפת אמו והשנייה ברכה מצוות והנהלת  האבות.

בסוף המסיבה מחלקים עוגה לכל המשתתפים וחלק מבני המשפחה שמגיעים לחגיגה מברכים את יקיריהם. "חגיגת ימי ההולדת היא מסורת שאנו מקפידים לקיים אותה. הדיירים ובני המשפחות ממש מחכים לאירוע הזה שמשרה אווירה שמחה ונעימה " מציינת טניה סבסטיאנוב

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]