תל ברוך ת"א: יוקרה צמודת קרקע עם ספא תת קרקעי - 0404
תל ברוך ת

תל ברוך ת"א: יוקרה צמודת קרקע עם ספא תת קרקעי

אם בשנים האחרונות תל אביב הייתה ידועה במגדלי המגורים היוקרתיים המוקמים בגבולותיה, לאחרונה ניתן היתר בנייה ליוקרה מסוג אחר בשכונת תל ברוך בעיר – 26 צמודי קרקע יוקרתיים בני 3 מפלסים, מרתף ומעלית עם מתחם ספא משותף ותת קרקעי הכולל בריכה, בריכת ילדים, חדר כושר וחדרי טיפולים.

מדובר בשכונת צמודי קרקע יחידה שנבנית בימים אלו. על פי נתוני הלמ"ס בשנים האחרונות חלה ירידה בבניית צמודי קרקע בתל אביב ובשנת 2017 (נתונים עדכניים עד סוף רבעון שלישי) החלה בנייתם של 56 צמודי קרקע בלבד בכל העיר לעומת 109 צמודי קרקע ב-2016 ו-132 צמודי קרקע בשנת 2015.

בהסתכלות על פי רובעי העיר, בצפון מזרח העיר (רובע 2) החלה בנייתם של 14 צמודי קרקע בלבד במהלך 2017 ולרוב מדובר בצמודי קרקע שנבנים בבנייה עצמית במקום בתים ישנים שנהרסים בשכונות הוותיקות כמו אפקה, צהלה וכדומה.

שטחו של כל מגרש בפרויקט הקרוי 26 תל ברוך-תל אביב כ- 300 מ"ר עליו יוקם צמוד קרקע בשטח של כ-320 מ"ר ב-3 מפלסים ומרתף. בכל יחידה תותקן מעלית מהמרתף ועד הקומה העליונה.

במפלס העליון תוקם יחידה הורים מרווחת בשטח של כ-50 מ"ר, במפלס השני חדרי מגורים ובמפלס התחתון מטבח וסלון אותו מקיפה גינה בשטח של כ- 200 מ"ר. שטחו של המרתף כ-70 מ"ר והוא כולל גם חדר רחצה ושירותים. מפלס זה יכול לשמש כיחידת חדר מתבגר או כמקום עבודה לבעלי מקצועות חופשיים כמו קליניקה, סטודיו, מרפאה וכו', כאמור בהוראות התב"ע.

כל יחידת דיור כוללת יציאה ישירה מהמרתף הביתי אל חניה פרטית תת קרקעית וממנו אל מתחם ספא תת קרקעי מאובזר ומרשים משותף לכל הדיירים בפרויקט.

על האדריכלות והעיצוב אחראים בר לב אדריכלים וסטודיו טל אלימלך. סביבת הפרויקט מלאה בשטחים ציבורים פתוחים ושמורות טבע מוגנות ומיקומו בסמוך לאוניברסיטת תל אביב ופארק הירקון, בקרבה לתחנת הרכבת ולאזורי התעסוקה ברמת החייל ובגבול בני ברק-רמת גן.

מחירה של כל יחידה כ-12 מיליון ש"ח, מחיר המשקף כ-35 אלף שקל למ"ר – סכום נמוך משמעותית ממחיר למ"ר במגדלי היוקרה השונים.

את הפרויקט מקימה חברת הנדל"ן הציבורית – קבוצת נתנאל אשר מאחוריה מאות יחידות דיור שנבנו ואוכלסו. לדברי מיכאל נתנאל סמנכ"ל שיווק בקבוצה: "למרות אפנת המגדלים, צמודי קרקע עם גינה עדיין מהווים משאלת לב עבור מרבית רוכשי הדירות. הפרויקט משלב בין מגורים בצמוד קרקע בצפון העיר בשכונה המוקפת בשטחים ירוקים ובFacilities  שיש במגדלי המגה יוקרה התל אביביים. התכנון האדריכלי מוקפד מאוד ומותאם למשפחות ולמשפרי דיור כאשר כל אחד מבני המשפחה יכול ליהנות מפרטיות באזור המגורים שלו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]