יו״ר התאחדות קבלני השיפוצים: נזקי השיפוצים בעקבות הסערה נאמדים בכ-60 מיליון ש''ח - 0404
יו״ר התאחדות קבלני השיפוצים: נזקי השיפוצים בעקבות הסערה נאמדים בכ-60 מיליון ש ריבה חיים

יו״ר התאחדות קבלני השיפוצים: נזקי השיפוצים בעקבות הסערה נאמדים בכ-60 מיליון ש"ח

יו״ר התאחדות קבלני שיפוצים ערן סיב העריך כי נזקי השיפוצים בסופה האחרונה שהתרחשה בסוף השבוע נאמדים בכ-60 מיליון ש"ח. ההערכה היא כי למעלה מ-8,000 בתי אב סבלו מנזקים כאלו ואחרים. כמות הגשם העצומה בתוך פרק זמן קצר גרמה לקריסת מערכות הניקוז, כך שהפעם היתה פגיעה בקנה מידה רחב לבעלי בתים פרטיים.

סיב מציין כי הנזקים העיקריים שספגו בתים כתוצאה מעוצמת הרוחות והגשמים העזים הם דודי וקולטי שמש שהונחו על הגגות ללא קשירה טובה ויצאו ממקומם, כמו גם מנועי מזגנים שלא היו קשורים מספיק חזק וניתקו ממקומם, וכן נזילות בעיקר מגגות. בהתאחדות התקבלו פניות רבות מאנשים שמים חדרו לבתיהם בעיקר מגגות ומרתפים.

הוא מוסיף כי מעבר לנזקים ישירים לרכוש פרטי הי מקרים רבים של נפילת עמודים, רמזורים ושילוט בצידי הדרכים. חלקם קרסו אן התעקמו מעוצמת הרוח וחלקם כתוצאה מחלודה. גם נפילות עצים גרמו נזקים אך הפעם, מציין סיב, רשויות רבות הפיקו לקחים מפעמים קודמות וגזמו עצים טרם הסערה.

התאחדות קבלני השיפוצים פתחה קו חם לפניות הציבור 1-700-700-426 לטובת הסברים והנחיות לציבור איך לפעול ומה לעשות בנושא איטום הבית ותיקון הנזקים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]