מאות משפטנים מהעולם ומישראל ישתתפו בכנס לגיבוש כלים למאבק ב-BDS - 0404
מאות משפטנים מהעולם ומישראל ישתתפו בכנס לגיבוש כלים למאבק ב-BDS אור מאיר

מאות משפטנים מהעולם ומישראל ישתתפו בכנס לגיבוש כלים למאבק ב-BDS

המאבק בדה-לגיטימציה לישראל עולה מדרגה כאשר בתחילת פברואר (5-7/02/2018) ישתתפו מאות עו״ד ומשפטנים מרחבי העולם ומישראל בכנס בינלאומי ראשון מסוגו שמטרתו לגבש כלים משפטיים ביוזמות החרם נגד ישראל. הכנס, שיימשך שלושה ימים, יערך במלון "רמדה" בירושלים, במעמד השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, יו"ר לשכת עורכי הדיון עו"ד אפי נווה ומנכ"לית הפורום המשפטי הבינלאומי עו"ד יפעה סגל.

בכנס צפויים להשתתף כמאתיים משפטנים ועורכי דין שיגיעו מ-24 מדינות, בכדי לדון בדרכים כיצד למנף את המאבק המשפטי הבינלאומי כנגד יוזמות הדה-לגיטימציה והחרם, לדון בכלים משפטיים קיימים, אסטרטגיה משפטית בראייה עתידית ויצירת רשת בינלאומית מלוכדת וחכמה יותר להכרעת המאבק ביוזמות החרם, באפליה ובשנאה בכלים משפטיים.

היוזמה לקיום הכנס הייחודי נולדה לאחר שעורכי דין רבים ברחבי העולם, אשר שמו להם למטרה להילחם בחרם על ישראל במדינותיהם, ביקשו לחבור יחדיו על מנת לקבל מגוון כלים משפטיים במאבקם. כמו כן, ביקשו ללמוד מההצלחות והאתגרים בזירות השונות בעולם וכיצד ניתן ללמוד וליישמם הן בזירות המקומיות השונות והן בזירה הבינלאומית ככלל.

הכנס יכלול הרצאות, מושבים מקצועיים וסיורים. דוברים נוספים שיישאו דברים במהלך הכנס: שרת המשפטים, איילת שקד; יו"ר האופוזיציה, יצחק הרצוג; נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות; יו"ר הכנסת, ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין; היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר עו"ד אביחי מנדלבליט; שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן; ואחרים.

השר לנושאים אסטרטגיים, ח״כ גלעד ארדן: "כנס המשפטנים הוא צעד נוסף במימוש המדיניות של מעבר ממגננה להתקפה נגד יוזמות החרם על ישראל. הודות למאמצים של מדינת ישראל והרשת הפרו ישראלית ברחבי העולם יותר ויותר מדינות מחוקקות חוקים נגד חרם, אפליה ושנאה, ומשפטנים ברחבי העולם מצליחים לסכל יוזמות חרם באמצעות כלים משפטיים. הכנס הזה הוא צעד בגיבוש רשת משפטנים עולמית, אקטיבית לסיכול חרמות נגד ישראל".

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אפי נוה: "לשכת עורכי הדין מכבדת כל אדם באשר הוא ורואה צורך ומחוייבות להעניק את הכלים המשפטיים לכל מי שחרם הוא מנת חלקו. כנס המשפטנים נועד ליישר קו מקצועי על מנת להתמודד עם נושא החרמות באופן המקצועי ביותר".

מנכ״לית הפורום המשפטי הבינלאומי (ILF), עו״ד יפעה סגל: "כינוס ועידה מסוג זה מהווה אמירה ציבורית חשובה של מאבק מלוכד ומתואם כנגד יוזמות החרם על ישראל. יחד כולנו ניקח על עצמנו את האתגר למנף את העשייה הבינלאומית לטובת פעילות משפטית מכרעת ומנצחת בזירות המדינתיות השונות והזירה הבינלאומית ככלל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]