יד ושם: ״מתנגדים לחקיקה הפולנית שעלולה לגרום לטשטוש האמת ההיסטורית״ - 0404
יד ושם: ״מתנגדים לחקיקה הפולנית שעלולה לגרום לטשטוש האמת ההיסטורית״ שלמה מור

יד ושם: ״מתנגדים לחקיקה הפולנית שעלולה לגרום לטשטוש האמת ההיסטורית״

במקביל להחלטה להזמין לשיחת הבהרה את סגן שגריר פולין בישראל, במשרד החוץ מבהירים כי החזרת השגרירה מפולין להתייעצות בארץ נמצאת על הפרק. משרד החוץ: ״לגבי השגרירה ושמועות על החזרתה להתייעצויות – הנושא אינו מוסר מהפרק, אך כעת המשימה הראשונה היא שיחה של השגרירה עם ראש ממשלת פולין על מנת להביע עמדתנו בנושא החוק״.

משרד החוץ פרסם גם את הודעת ״יד ושם״: ״יד ושם מתנגד לחקיקה הנוכחית של הפרלמנט הפולני שעלולה לגרום לטשטוש האמת ההיסטורית בדבר הסיוע לו זכו הגרמנים מצד האוכלוסיה הפולנית בתקופת השואה. אין ספק שהמושג "מחנות השמדה פולניים" הוא עיוות היסטורי. מחנות ההשמדה הוקמו בפולין הכבושה על ידי גרמניה הנאצית במטרה לרצוח את בני העם יהודי במסגרת תכנית "הפתרון הסופי".

הגבלות על התבטאויות של חוקרים ואחרים בנוגע לשותפות של העם הפולני – במישרין ובעקיפין – לפשעים שבוצעו על אדמתם בתקופת השואה, היא עיוות חמור. יד ושם ימשיך לתמוך במחקר החותר לחשיפת האמת המורכבת של יחס האוכלוסיה הפולנית ליהודים בתקופת השואה״.

שלמה מור

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]