אכזבה בחוות גלעד לאחר שהנושא לא יעלה בישיבת הממשלה. דגן: ״מצפה מהממשלה לאשר״ - 0404
אכזבה בחוות גלעד לאחר שהנושא לא יעלה בישיבת הממשלה. דגן: ״מצפה מהממשלה לאשר״ מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

אכזבה בחוות גלעד לאחר שהנושא לא יעלה בישיבת הממשלה. דגן: ״מצפה מהממשלה לאשר״

אכזבה בחוות גלעד לאחר שנושא הסדרת חוות גלעד לא יעלה מחר לאישור בישיבת הממשלה ואף לא יעלה לדיון. זאת על אף הבטחות השרים ליברמן, בנט, שקד, רגב, לוין, כץ, ארדן, אלקין, אורי אריאל, וסגני השרים חוטובלי ובן דהן. בישיבת שרינו (א׳) אמורים לדון בנושא. במהלך השבוע החולף קראו השרים בנט ושקד לראש הממשלה להביא את הנושא לישיבה הקרובה ולאשר את הסדרת חוות גלעד.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, שמוביל יחד עם משפחת שבח ואנשי חוות גלעד את המאבק לאישור חוות גלעד מייד לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד: "אני לא רואה אופציה שממשלה לאומית לא תאשר את חוות גלעד. אני מתקשה להבין מה עוצר את הממשלה הזו מלהעלות את הנושא על סדר היום, לאחר שברור שהרוב המוחלט של השרים בעד הסדרה. אני מצפה מראש הממשלה להעלות את נושא הסדרת חוות גלעד לאישור כבר בישיבת הממשלה הבאה. מצופה מממשלה לאומית להתנהג ככזו״.

איתי זר, מי שהקים את חוות גלעד יחד עם אשתו בת ציון לפני 15 שנה לזכרו של אחיו גלעד זר, שנרצח גם הוא בפיגוע ירי סמוך למקום בו נרצח הרב רזיאל שבח:*"זה פשוט לא ייאומן. היו כאן כמעט כל שרי הממשלה. הבטיחו שיפעלו לטובת העניין. יש הצעת מחליטים של שר הבטחון על השולחן. התחושות בחווה כרגע לאור גרירת הרגליים קשות מאוד. אני קורא לראש הממשלה לאשר מיידית את חוות גלעד. קול דמי אחיך זועקים אליך מן האדמה. צריכה להיות תשובה לרצח הזה. צריכה להיות תשובה לטרור ולכאב. זו התשובה שאנחנו מבקשים".

המועצה האזורית שומרון פתחה בסוף השבוע בקמפיין מאבק לאישור חוות גלעד. בין השאר מוזכרים בקמפיין השרים: שרת התרבות מירי רגב, השר לבטחון פנים ארדן, שר התחבורה ישראל כץ, שר החינוך בנט, שרת המשפטים שקד, השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר התיירות יריב לוין, שר החקלאות אורי אריאל, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, סגן שר הבטחון הרב אלי בן דהן, וכן יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שהבטיחו לאלמנה יעל שבח בשבעה שיפעלו בנחישות לאישור חוות גלעד לבקשתה כתשובה לטרור. ולקיום צוואתו של בעלה רזיאל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]