סגן שר הביטחון: ״ישראל צופה בתהליכים במחוז סיני של דאע"ש - צה״ל ערוך לאירוע מתפרץ״ - 0404
סגן שר הביטחון: ״ישראל צופה בתהליכים במחוז סיני של דאע אריאל חרמוני, משרד הביטחון

סגן שר הביטחון: ״ישראל צופה בתהליכים במחוז סיני של דאע"ש – צה״ל ערוך לאירוע מתפרץ״

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הגיע לביקור באוגדה 80 שמופקדת על גבולה המערבי והמזרחי של מדינת ישראל. במהלך הביקור קיבל סגן השר סקירה מסגן מפקד האוגדה אל"מ דוד כהן, על אתגרי הגזרה והצעדים המשלימים הנדרשים לפתיחת שדה התעופה רמון.

במהלך הביקור התייחס סגן השר בן דהן למספר סוגיות: "לפני הכל, חשוב לציין דווקא כאן במשולש הגבולות של ישראל, מצרים וירדן את "חגיגות" 7 השנים ל"אביב הערבי", שהביא שפיכות דמים ומלחמה במקום פריחה. הוא גם הוכיח שוב פעם שמדינת ישראל היא אי של יציבות במזרח התיכון הבוער. גזרה זו משתנה לאור התגברות הטרור האיסלאמי הקיצוני והתפרקות המדינות הערביות מסביב.

על סוגיית המסתננים: סוגיית המסתננים נעצרה לחלוטין מבחינת גורמי הביטחון בזכות שלושה מרכיבים מרכזיים: מודיעין, פעולה נמרצת של המצרים וגדר שעון החול.

לגבי הגבול עם מצרים: "פעילות מחוז סיני של דאע"ש לא מפסיקה לאתגר את הצבא המצרי, שמתמודד לנוכח האתגר.

ישראל צופה בתהליכים במחוז סיני של דאע"ש. צה"ל, על מפקדיו וחייליו, נערך כל העת גם מבחינה מבצעית לאירוע מתפרץ בגזרת הגבול המערבי כדוגמת אירוע נטפים בשנת 2011״.

אריאל חרמוני, משרד הביטחון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]