לרגל שנת ה-70 לישראל: המתכון לחיים בחיפה - 0404
לרגל שנת ה-70 לישראל: המתכון לחיים בחיפה

לרגל שנת ה-70 לישראל: המתכון לחיים בחיפה

השבוע פרסמה "רשות הצעירים" של עירית חיפה "קול קורא", במסגרתו הוזמנו תושבים להציע מתכונים ייחודיים, האופייניים למגוון העדות והציבורים המתגוררים בחיפה. התושבים אשר ישתתפו במיזם, יוזמנו, יחד עם בני משפחותיהם, לצלם את אופן הכנת המנה על-פי המתכון המוצע, ולספר את סיפורה הפרטי משפחתם.

המתכונים שיישלחו יועלו לרשתות החברתיות ולבסוף יאוגדו לתוך ספר מתכונים חיפאי, שיכלול מתכונים אותנטיים של מגוון העדות, המגזרים והתושבים המתגוררים בחיפה, אשר יחד מרכיבים את הפסיפס הייחודי של העיר, ויספר את סיפוריהם דרך המטבחים הייחודיים להם.

באמצעות מיזם זה, אשר יהיה אחד המיזמים אותם תפיק עיריית חיפה לרגל שנת ה-70 לישראל, ייחשפו פניה הרב תרבותיות של העיר, ויוצגו ההיבטים הייחודיים שקיימים בה, כעיר הידועה בדו-קיום, הנמשך לאורך שנים.

בין המתכונים שיוצגו במיזם – נכדים ובנים של בעלי בתי קפה ומסעדות מיתולוגיים בחיפה, נציגי כלל העדות והדתות החיות בחיפה, סטודנטים, חיילים המשרתים בחיפה, מובילי דעת קהל חיפאיים, בני נוער, אנשי חינוך ותרבות חיפאיים ועוד רבים אחרים.

הסיפורים והמתכונים ייבחרו על-ידי ועדה, אשר תורכב מנציגי עיריית חיפה ומשפים חיפאיים, אשר יחד יציגו את העושר הקולינרי, המתחבא במטבחים של השכונות והרובעים של חיפה.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "חיפה היא בירת הרב-תרבותיות והדו-קיום בין אוכלוסיות ותושבים ממוצאים ועדות שונות. לאורך השנים אנו מספרים את סיפורה של חיפה בהרבה מאד אמצעים לאורך השנים, וכעת אנו פונים לכיוון הקולינרי, שמבטא אף הוא את העושר התרבותי הקיים בחיפה".

ראש מינהל החת"ר בעיריית חיפה, אילנה טרוק: "ישנן אלפי דרכים לתאר את העושר התרבותי הקיים בחיפה. מיזם ייחודי זה נותן דגש על ההיבטים הקולינריים, הבאים לידי ביטוי במגוון הגדול של העדות והמוצאים השונים, החיים יחד בעיר המדהימה הזו".

מנהל רשות הצעירים בעיריית חיפה, מיקי ליבוביץ': "אוכל הוא דרך מעולה לספר סיפור ולהציג עושר תרבותי. המיזם הזה הוא דרך מצויינת לחבר בין צעירים חיפאיים ובין ההיסטוריה של חיפה וההיסטוריה האישית שלהם כחיפאים. אני משוכנע שהתוצאה הסופית תהיה מרשימה, אבל גם הדרך תהיה טעימה ומעניינת לא פחות…"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]