עיריית ירושלים מודיעה: 7 בתי ספר חדשים נפתחו להרשמה - 0404
עיריית ירושלים מודיעה: 7 בתי ספר חדשים נפתחו להרשמה 0404

עיריית ירושלים מודיעה: 7 בתי ספר חדשים נפתחו להרשמה

נמשך הגידול האדיר בהיקף התלמידים הלומדים במערכת החינוך הירושלמית הממלכתית והממלכתית-דתית. תקופת ההרשמה למוסדות החינוך בעיר, שנפתחה בשבוע שעבר, מביאה עימה בשורות על פתיחת עוד ועוד בתי ספר חדשים של עיריית ירושלים.

השבוע מודיעים ראש העיר ניר ברקת ומינהל החינוך בעיריית ירושלים על פתיחה של 7 בתי ספר חדשים עבור תלמידי העיר, אשר כבר נפתחו להרשמה עבור שנת הלימודים הקרובה:

ממ"ד קטמון במודל מכיל ומשלב- בית הספר, אשר יפעל החל משנת הלימודים הבאה, יפתח באזור רחוב יהודה הנשיא בשכונת קטמון וייתן מענה לביקוש העצום לתושבי השכונה ותושבי השכונות הסמוכות לאור הגידול הנרחב בהיקף הקהילה הציונית-דתית באזור. בית הספר יגדל כבית ספר צומח וימנה בשלב הראשון 2 כיתות בשכבת א'. בשבוע שחלף התקיים ערב חשיפה לתושבים המתעניינים בבית הספר, בהשתתפות נציגי לשכת ראש העיר, אנשי מינהל חינוך, אנשי משרד החינוך ואנשי עמותת inclu המלווים את הקמת בתי הספר המכילים בארץ.

אנשי עמותת inclu בהובלת היזמת החברתית עדי אלטשולר (מקימת "כנפיים של קרמבו"), הסבירו כי מודל בית הספר המכיל יהווה בסיס ועקרון מנחה בבית הספר שיוקם. בבית הספר יפעלו מגוון תכניות חברתיות, העצמה רגשית, תכניות מצוינות ותכניות לקידום לימודי לטובת תלמידים מתקשים. במינהל החינוך מסבירים כי הצורך לתת מענה הוליסטי למגוון תלמידים, כמו גם להפוך את הייחודיות של ילדי החינוך המיוחד מנטל לנכס, הינה צורך ממשי שהעלו ומעלים בתי הספר אשר קיימות בהם גם כיום כיתות הטרוגניות. מהות בית הספר המכיל הינה העברת אחריות ההתאמה מהתלמיד אל המערכת עצמה, בניגוד לתפיסה הרווחת כיום השואפת להתאים את הילד או הילדה למערכת. ועל כן הכוונה היא לאמץ את מודל בתי הספר המכילים על כלל בתי הספר בירושלים בהדרגה, כיסוד מארגן של בתי הספר.

ממ"ד קרית יובל יפתח ברח' גרינוולד 8, בהמשך לתהליך שיתוף ציבור ממושך, בו הוחלט על הקמת בית ספר ממ"ד בו ילמדו בנים ובנות בכיתות נפרדות ובמרחב משותף. בית הספר יגדל כבית ספר צומח ובשלב הראשון יפתחו בו 2 כיתות בשכבה. בתהליך הקמת בית הספר שותפים מלאים הורי שכונת קרית יובל ומינהל קהילתי יובלים יחד עם עיריית ירושלים.

בית הספר העל-יסודי "אדם" בעמק רפאים יקבל סמל מוסד ויוכר כבית ספר על יסודי שש שנתי (כיתות ז'-י"ב). בבית הספר 2 כיתות בשכבה. ההכרה הרשמית בבית הספר תאפשר רצף לימודי לתלמידים הלומדים בבית הספר היסודי. בית הספר ימשיך במבנהו כיום ויהיה מהזרם הממלכתי רשמי.

בית הספר היסודי ניסויי ארגנטינה בקרית יובל יצמח להיות בי"ס על יסודי שש שנתי (ז'"-י"ב), עם שתי כיתות בשכבה. בית הספר יפתח במבנה הקיים של בית הספר ניסויי ארגנטינה עם תוספת בינוי במתחם, ומטרת פתיחתו היא יצירת רצף לימודי לתלמידים המסיימים את בית הספר הניסויי היסודי כמו גם מתן מענה לאוכלוסיית השכונה. בית ספר על-יסודי הניסויי ארגנטינה פועל ברוח החינוך הניסויי הפתוח ומכוון לתהליך ההתפתחות של התלמיד בהתאם לצרכיו ההתפתחותיים, הרגשיים, הקוגניטיביים, החברתיים והיצירתיים. קהילת בית הספר מאופיינת בהטרוגניות רבה וכוללת משפחות המייצגות מגוון רחב של זיקות ליהדות, בכללן משפחות חילוניות, מסורתיות, דתיות ומעורבות. בית הספר ישתייך לזרם הממלכתי רשמי.

חטיבת הביניים חדשה "אורט מכללה" בגבעת רם תהיה חלק מבית הספר התיכון הקיים, שיתרחב לבית הספר 6 שנתי (ז'-י"ב) ויצמיח חטיבת ביניים עם 2 כיתות בשכבה בשלב הראשון. עם פתיחת תקופת הרישום הנוכחית נרשמו כבר עשרות תלמידים לבית הספר החדש, דבר המעיד על הצורך הגדול של הציבור בבית הספר מסוג זה. החטיבה החדשה נפתחה לאור הגידול המשמעותי במספר בוגרי בתיה"ס היסודיים במערב העיר ועל כן נוצר צורך בפתיחת חטיבת ביניים נוספת. החטיבה תצמח בתוך מבנה ביה"ס הקיים ותשתייך לזרם הממלכתי רשמי.

חטיבת הביניים תקדם תכנית לימודים מתקדמת המשלבת תפיסה רב תחומית ובין תחומית. כבית ספר שכונתי, יפעל המוסד יחד עם צוותי החינוך הבלתי פורמאלי, לחיזוק מעורבותם של התלמידים בקהילה השכונתית והעירונית לאורך כל לימודיהם. בחטיבה החדשה מספרים כי יושם דגש על חיזוק הלמידה בתחומים כגון: יכולת עבודה בצוות, חקר ופיתוח, הצגת רעיונות בציבור, הכרות עם תחומי ידע רחבים, פיתוח תחרות לעידוד מוטיבציה ומעורבות רגשית לשיפור היכולות האישיות.

חמשת בתי הספר החדשים הללו מצטרפים להודעת עיריית ירושלים בשבוע שעבר על פתיחת ממ"ד חדש בגבעה הצרפתית וכן חטיבת ביניים ממלכתית וחדשנית ברמות-

ממ"ד הגבעה הצרפתית. הממ"ד יפתח ברחוב בר כוכבא וישתייך לזרם הממלכתי דתי. בשלב הראשוני יפתחו 2 כיתות בשכבה והוא יגדל כבית ספר צומח. פתיחת בית הספר מהווה מענה לצורך שהועלה על ידי תושבי שכונת הגבעה הצרפתית ולאחר תהליך שיתוף ציבור ממושך שבדק היתכנות מספרית לקיום בית ספר בשכונה. ההחלטה על פתיחת בית הספר התקבלה בשיתוף פעולה מלא בין הורי הגבעה הצרפתית, המינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית ועיריית ירושלים.

חטיבת ביניים במודל חדשנות רמות אלון. חטיבת הביניים, שתצמח מבית הספר היסודי, תיתן מענה לציבור החילוני ממלכתי ובית הספר יוגדר ממלכתי רשמי וצומח, כאשר בשלב הראשון תהיה כיתה אחת או שתיים בשכבה. בית הספר ישים במרכז התפיסה הפדגוגית והחינוכית את החיבור למאה ה-21, לשיטות פדגוגיות חדשניות וללימוד פעיל של התלמידים.

ניר ברקת ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "שפע בתי הספר החדשים משקפים את הביקוש האדיר לחינוך הירושלמי המצוין ואת הפריחה של המשפחות הצעירות בעיר. עיריית ירושלים משקיעה משאבים ומאמצים רבים על מנת לתת מענה לביקושים בשטח לכלל המגזרים. התלמידים הללו הם העתיד של ירושלים ואני מחויב להבטיח לכל ילד וילדה חינוך מצוין וסביבת לימודים איכותית".

אביב קינן, יור מנח"י: "בתי הספר החדשים שאנו מקימים בירושלים הם בשורה אמיתית לתושבי העיר. בתי הספר יתנו מענה בתוך השכונות למגוון הקהילות בעיר ויאפשרו לתלמידים נוספים ליהנות מסביבת חינוך מאפשרת, חדשנית ומותאמת למציאות שבה אנחנו חיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]