המלצת המשטרה בעניין בל״ד: להעמיד לדין שלושה ח״כים ובהם זועבי וזחאלקה - 0404
המלצת המשטרה בעניין בל״ד: להעמיד לדין שלושה ח״כים ובהם זועבי וזחאלקה יוסי שקל

המלצת המשטרה בעניין בל״ד: להעמיד לדין שלושה ח״כים ובהם זועבי וזחאלקה

משטרת ישראל סיימה חקירה נרחבת בעניינה של מפלגת בל"ד ובעלי תפקידים בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות. בין הבכירים, שלושה חברי כנסת מכהנים: ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי, וג'ומעה אזברגה וחבר הכנסת לשעבר באסל גאס אשר נכלא בגין הברחת מכשירי סלולר למחבלים בכלא. במסגרת החקירה, נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ועניינה דיווחים שהועברו למבקר המדינה על ידי המפלגה בנוגע לכספי תרומות בבחירות 2013 ובנוגע לדיווחים על הוצאות בבחירות 2015.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד בעלי תפקידים במפלגה, כל אחד על פי חלקו לביסוס החשד למעורבות בעבירות מתחום טוהר המידות, קבלת דבר במרמה, זיוף, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות.

תיק החקירה הועבר לעיון הפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]