ש״ס על פטירת הרב ניסים מויאל: ״מסר נפשו להקמת מוסדות לתפארה״ - 0404
+
ש״ס על פטירת הרב ניסים מויאל: ״מסר נפשו להקמת מוסדות לתפארה״ הרב מויאל

ש״ס על פטירת הרב ניסים מויאל: ״מסר נפשו להקמת מוסדות לתפארה״

בתנועת ש״ס כואבים על לכתו של הרב ניסים מויאל ואמרו כי הרב זצ״ל עשה רבות למען עם ישראל.

מש״ס נמסר כי, ״תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, ראשי ישיבות, רבנים, דיינים, רבנן ותלמידהון, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה בארץ ובעולם, מבכים מרה את הסתלקותו לשמי רום של האי גברא רבא, גאון התורה והקבלה, מקים עולה של תורה, ממעתיקי השמועה – הגאון הצדיק המקובל רבי ש זצוק״ל.

מייסד וראש מוסדות "כרם שלמה – למען שמו באהבה" בקריית גת, והוא בן פ"ג שנים בפטירתו.

המנוח זצוק״ל בן לשושלת מקובלים, קנה את חוק לימודו אצל זקני הדור במרוקו והוסמך לרבנות. מתוך כיסופין עלה לארץ הקודש והשקיע עצמו בלימוד התורה והקבלה. מסר נפשו להקמת מוסדות לתפארה בעיר קריית גת, ישיבות וכוללי אברכים ידועי שם אשר העמידו דורות של תלמידי חכמים ויראי ה' שהפריחו את שממת הדרום.

כיתת רגליו במשך שנים ברחבי הארץ לגייס משאבים להחזקת התורה. השיב רבים מעוון והקים קהילה גדולה של תלמידי חכמים ומתחזקים ההולכים בדרך ה'.

ביתו הפך לתל תלפיות לאלפי יהודים שביקשו את עצתו וברכתו. שפך דמעות כמים בתפילותיו הקדושות להצלת עם ישראל והפליא בכוחו לישועת הכלל והפרט. חיבר חידושי תורה מופלאים על הש"ס, וכן את סדרת הספרים 'מנחת עני', 'מלא העומר', 'שמן למאור' ועוד.

עמד בקשרי ידידות אמיצה עם אביר הרועים מרן רבנו עובדיה יוסף זי"ע, אותו אהב והעריץ בכל ליבו והוא השיב לו אהבה כפליים. עמד בכל כוחו ומרצו לימין תנועת ש"ס ונושאי דגלה, ואף האציל מברכתו ליו"ר התנועה הרב אריה דרעי אשר סעדו בימי חוליו, להמשיך בעוז את המהפכה הרוחנית בכל הארץ.

הותיר אחריו בנים ובנות, זרע קודש ברך ה', הממשיכים את דרכו. מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה ולכלל עם ישראל וה' ירפא את שבר עמו אכי"ר.