חיילים וקצינים מהיישוב נווה צוף דורשים תחקור חוזר למ״פ שזרק רימון הלם וריסס גז מדמיע: ״אינו דובר אמת״ - 0404
חיילים וקצינים מהיישוב נווה צוף דורשים תחקור חוזר למ״פ שזרק רימון הלם וריסס גז מדמיע: ״אינו דובר אמת״ 0404

חיילים וקצינים מהיישוב נווה צוף דורשים תחקור חוזר למ״פ שזרק רימון הלם וריסס גז מדמיע: ״אינו דובר אמת״

תושבי היישוב נווה צוף מסרבים לקבל את החלטת צה״ל שלא להעמיד לדין את המ״פ שבערב שבת זרק לעבר עשרות מתפללים שהפגינו בשכונת אח״י רימון הלם וריסס תושב בגז מדמיע ופגע בו. כזכור, הסיפור נחשף לראשונה בחדשות 0404.

ארבעה תושבים – בהם חיילי וקציני מילואים, מסרו עדות מלאה בפני מח״ט בנימין, אל״מ יובל גז, אלא שהמח״ט קיבל דווקא את גרסת המ״פ.

במכתב שנשלח למח״ט, דורשים התושבים לבצע תחקור מחודש ולהעמיד לדין את המ״פ. התושבים טוענים כי מפקד הפלוגה אינו דובר אמת.

במכתב ששלח יו״ר מזכירות היישוב למח״ט, צוין כי, ״מאוד הערכנו את ההזדמנות שניתנה לנו להשמיע בפניך ובפני בכירי החטיבה והמג"ב והמשטרה את העדויות מפי אנשי הישוב, באשר לתקרית הקשה שאירעה בליל שישי האחרון, ג' שבט 19/1/18.  ברשותך, אפרט את סיכום הדברים שהבהרנו בפגישה אמש:

1. אף אחד מן המשתתפים בפגישה אתמול לא נכח במקום התקרית בזמן שאירעה, מלבד 4 התושבים שבאו ללשכתך כדי למסור את עדויותיהם.

2. הארבעה נבחרו על ידינו כי הם יכלו להעיד על מה שהתרחש, כי הם אנשי חוק וסדר, וכי הם ידועים כאנשים דוברי אמת.

3. התמונה שצוירה על ידם הצביעה בבירור על תפקוד בעייתי וכושל של הקצין שניהל את האירוע והתרשמנו שדברי העדים נפלו על אוזניים קשובות, כי התחייבת לתחקר את פרטי האירוע לעומק כדי לברר את אמיתות הדברים.

4. הקצין הגיע לזירה עם גישה תקפנית ואף התבטא בסגנון "אני אראה לכם".

5. הקצין השתמש בגז פלפל ללא הצדקה ותקף אזרחים בפניהם, כאשר נגרם לאחד מהם נזק לעיניים.

6. הקצין זרק רימון הלם לרגלי האזרחים, כאשר היו גם קטינים במקום, ללא הצדקה ואף בניגוד להוראות הצבא כפי שהסברת אותן (שמחייבות שליחת רימון הלם לשוליים ולא לרגלי הקהל).

7. ברור לנו, לאחר השמעת דבריך, שאתה ושאר בכירי החטיבה ניזונים מדיווח שונה מפי הקצין עצמו.

8. אני חוזר ומדגיש שארבעת התושבים שבאו אמש ללשכתך הינם אנשים רציניים, בעצמם חיילי וקציני מילואים וכן אנשים שמוכרים כדוברי אמת. אני מאמין לדבריהם ולאור הסתירות בין דבריהם לבין גירסת הקצין אני מבקש שתבחנו מחדש את גירסתו.

9. בביתי חונכו 6 קציני צה"ל לדווח דיווחי אמת ולקבל אחריות על מעשיהם. תכונות אלה חוזקו בשירותם הצבאי ואני גאה לציין שכולם הוכיחו את עצמם לאורך כל שירותם בצה"ל. אני מציין בצער שעל פי העדויות שהושמעו בפניך אמש, הקצין שתואר על ידי מג"ד דוכיפת כ"קצין מצטיין" לא מצטייר כך בעינינו.

10. אנו סומכים עליך ועל מג"ד דוכיפת שתעמיקו את התחקיר ותגיעו לחקר האמת. לאחר סיכום התחקיר, על פי הבנתנו, יינקטו צעדים משמעתיים מתאימים נגד מי שאנו מצביעים עליו כאחראי להשתלשלות האירוע ולתוצאותיו הקשות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]