מחר: דיון בועדת חוץ ובטחון על גניבות האמל"ח בצאלים - 0404
מחר: דיון בועדת חוץ ובטחון על גניבות האמל תנועת רגבים

מחר: דיון בועדת חוץ ובטחון על גניבות האמל"ח בצאלים

ועדת חוץ וביטחון תקיים מחר (שלישי) דיון מהיר בתופעת חוליות השודדים הבדואים שגונבים אמל"ח וציוד אישי של לוחמים המתאמנים בצאלים.

את הדיון יזמה חברת הכנסת ענת ברקו מהליכוד שפנתה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון, חה"כ אבי דיכטר, לאחר שבשבועות האחרונים מתפתחת ברשתות החברתיות מחאת מילואימניקים תחת הכותרת "די להפקרות בצאלים".

הבוקר (שני), שיגרו ראשי המחאה מכתב לרמטכ"ל ובו למעלה מ-1,600 חתימות של אנשי מילואים, קצינים וחיילים ואזרחים.

"בשנים האחרונות פשטה תופעה חמורה ביותר, בפרט בתקופה האחרונה. כל חייל ששירת בבסיסי המילואים בכלל, ובצאלים בפרט, מכיר אותה מקרוב ובאופן אישי", כותבים ראשי המחאה. "עבריינים בדואים פושטים באין מפריע על שטחי האש והבסיסים, וגונבים אמצעי לחימה וציוד אישי. לחיילים בשטח אין לא כתובת ולא מענה, וכך נוצר מצב אבסורדי שבו שודדים פשוטים משפילים לוחמים חסרי אונים".

במכתב מודגש כי "מפעם לפעם, בעקבות פרסומים בתקשורת, צה"ל נדרש להתייחס לתופעה ומצהיר כי הבעיה מצויה בטיפול, אך בשטח שום דבר לא השתנה, להפך – המצב רק החמיר. המציאות הזו בלתי נסבלת ואינה יכולה להימשך יותר".
 
בתנועת רגבים הפועלת בשנים האחרונות כנגד התופעה מברכים על הדיון. "לשמחתנו חברי הכנסת ברקו ודיכטר התגייסו להביא את צעקת הלוחמים לשולחן הכנסת. תופעה חמורה זו מעידה על אובדן הריבונות ופוגעת הן בחיילים והן בבטחון המדינה, ולכן אסור להסתפק בדיון תיאורטי ונטול שיניים, אלא כזה שייצר כלים והנחיות לצה"ל ולמשטרת ישראל כדי לשים סוף להפקרות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]