ח״כים ערביים דחפו מאבטחים, הניפו שלטים בעת נאום פנס והורחקו - 0404
ח״כים ערביים דחפו מאבטחים, הניפו שלטים בעת נאום פנס והורחקו דוברות הכנסת

ח״כים ערביים דחפו מאבטחים, הניפו שלטים בעת נאום פנס והורחקו

סגן נשיא ארה"ב מייקל פנס ורעייתו קארן, הגיעו לרחבת הכנסת, שם קיבלו את פניהם יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ורעייתו אירינה נבזלין. לביקורו של סגן הנשיא הצטרפה פמלייה של עשרות אורחים מהבית הלבן, מארה"ב ומשגרירות ארה"ב בישראל. 

סגן הנשיא הניח זר על הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל שברחבה ולאחר מכן נכנס למשכן, שם התקבל בטרקלין שאגאל בתרועת חצוצרות ובמשמר כבוד של 16 אנשי משמר הכנסת. לאחר שחתם על ספר האורחים של הכנסת, הצטלמו יו"ר הכנסת, סגן הנשיא ורעיותיהם בטרקלין שאגאל, הצטרפו לישיבת המליאה המיוחדת האירוע במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, נשיאת בימ"ש העליון השופטת אסתר חיות וסגל א' של המדינה.

 

דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין פתח את נאומו בברכת תודה לנשיא ארה"ב טראמפ על הכרזתו כי ירושלים הינה בירת מדינת ישראל.

אדלשטיין: "אנחנו בונים היום את ירושלים המודרנית יותר מכל מדינה אחרת בעולם, ארצות-הברית היא שותפה נאמנה בפרויקט ההיסטורי הזה", ואיחל לעם האמריקאי להמשיך להיות מגדלור למדינות העולם החופשי.

בהמשך נאומו התייחס אדלשטיין לדבריו החמורים של אבו-מאזן על הנשיא האמריקאי באומרו כי: "את הביטוי 'יחרב ביתך' לא תשמע בבית הזה כאן תשמע את ברכת: 'בנה ביתך!' אנו מאחלים לך ולעם האמריקאי, שתבנו את ביתכם לתלפיות, ותמשיכו להיות מגדלור לעולם החופשי".

כמו כן התייחס ח"כ אדלשטיין לאיומי המנהרות שאירעו לאחרונה ואמר, "לשואפים להחריב את ביתנו נאמר: כי ידה האחת של ישראל תמשיך להרוס מנהרות תופת, וידה השנייה תמשיך לבנות בתים, ליישב ולפתח את הארץ, כולל יהודה ושומרון".

בסיום נאומו אמר ח"כ אדלשטיין כי מדינת ישראל לא אמרה נואש מלהשיג שלום עם שכנותיה. "השלום יצמח אם נדע לבנות גשרים יציבים, עליהם נוכל להעביר קרונות עמוסים בשיתוף-פעולה וברצון טוב".

דוברות הכנסת

ח"כים ערבים, מהרשימה המשותפת, עם תחילת נאומו של סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, הניפו שלטים שעליהם נכתב "מזרח ירושלים – בירת פלסטין" ומיד אחר כך החלו לדחוף מאבטחים ולצעוק. כל חברי הרשימה הורחקו מהאולם.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]