פתיחת שירות שיקום לב והרחבת היחידה לטיפול נמרץ לב ביניים במערך הקרדיולוגי בסורוקה - 0404
פתיחת שירות שיקום לב והרחבת היחידה לטיפול נמרץ לב ביניים במערך הקרדיולוגי בסורוקה מרחל דוד

פתיחת שירות שיקום לב והרחבת היחידה לטיפול נמרץ לב ביניים במערך הקרדיולוגי בסורוקה

בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר לפתיחת שיקום לב והרחבת היחידה לטיפול נמרץ לב-ביניים של המערך הקרדיולוגי בסורוקה השתתפו: פרופ' אהוד דודסון מנהל מרחב דרום והמרכז הרפואי סורוקה, פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי,ד"ר יגאל אברמוביץ, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב- ביניים, עובדי המערך, גב' פטריס שליסל, מנהלת שירות הפיזיותרפיה, עובדי המכון לפיזיותרפיה מטופלים ואורחים רבים.

שיקום הלב ניתן על ידי צוות משולב של המערך הקרדיולוגי ושל השירות הפיזיותרפי בבית החולים. המערך הקרדיולוגי בסורוקה הוא אחד ממרכזי המצוינות בבית החולים וכולל את: היחידות לטיפול נמרץ לב, טיפול נמרץ לב ביניים, קרדיולוגיה התערבותית, אקוקרדיוגרפיה ואלקטרופיזיולוגיה, שירותים לדימות הלב ואי ספיקת הלב ומרפאות. צוות המערך עוסק באבחון ובטיפול מחלות לב באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר.

המכון לפיזיותרפיה בסורוקה, בראשותה של הגב' פטריס שליסל, עוסק במגוון תחומי שיקום ונעזר באמצעי טיפול חדישים ומתקדמים.

הטיפול במחלות לב אינו מסתיים בשחרור מבית החולים. חשיבות שיקום לב הוא במניעת אירוע לב עתידי ובאיזון גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, שומני דם מוגברים, סוכרת והשמנה תוך כדי שילוב מספר התערבויות תחת מעקב מקצועי.

מטופלים לאחר התקף לב, ניתוח לב, צנתור התערבותי, אי ספיקת לב חריפה או השתלת דפיברילטור זקוקים לעבור שיקום שמטרתו להחזירם לתפקוד מלא בקהילה תוך איזון מיטבי של גורמי הסיכון השונים. לכל מטופל נבנית ומותאמת תוכנית אישית על ידי צוות רב מקצועי שכולל צוותים מהמכון לפיזיותרפיה וצוותי רפואה, סיעוד ותזונה של המערך הקרדיולוגי. התוכנית משלבת פעילות גופנית פרטנית מודרכת תחת השגחת רופא, איזון תזונתי ותרופתי.

פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה: "שיקום הלב הוא חלק חיוני בהחלמת המטופלים שלנו. חולים שעוברים שיקום זוכים לאיכות חיים טובה הרבה יותר ולעליה בתוחלת החיים. את הפעילות הרפואית של השירות מרכז ד"ר יצחק גביזון, קרדיולוג בכיר שחזר לאחרונה מהתמחות- על בתחום. פתיחת שיקום הלב בסורוקה משלימה על כן שירות מרכזי שלא היה ברשותנו עד כה ואני קורא לכל מטופל לבוא וליהנות מממרכיב חשוב זה של ההחלמה והחזרה לחיים מלאים".

גב' פטריס שליסל, מנהלת השירות לפיזיותרפיה בסורוקה: "עבור כולנו זהו יום חג, יום של הגשמת חלום. שירות שיקום הלב הוקם בשיתוף פעולה של ההנהלה, המערך הקרדיולוגי ושירות הפיזיותרפיה לטובת תושבי הנגב והוא תוצר של חזון משותף. מי שמעביר את שיקום הלב הם פיזיותרפיסטים בעלי מיומנות ייחודית בתחום שיקום הלב. הם בקיאים בתורת האימון לאוכלוסיה מיוחדת זו ובפיזיולוגיה של המאמץ. אנו בונים למטופל תכנית אימון אישית בהתאם למצבו הרפואי ולצרכיו".

באירוע לקח חלק מר שמעון שוורץ,שסיים לאחרונה תהליך שיקום לב בסורוקה, והוא שיתף בהתרגשותו: "כיום כ- 3 חודשים מתחילת השיקום אני מרוצה מהישגי, חל שיפור ניכר בבדיקות הדם שלי בעיקר במדדי הסוכרת. חזרתי לרכוב על אופניים, לצעוד כמעט בכל יום, חזרתי לכושר הגופני שלי ואף יותר מזה. תודה היא מילה קטנה בכדי לתאר את הצוות המדהים העובד בשיתוף פעולה ומקדיש מעל ומעבר. תודה להנהלת סורוקה שראתה את ערכה הרב של שירות שיקום הלב ונחיצותה בדרום".

במעמד זה נחנכו גם ארבע מיטות חדשות ביחידה לטיפול נמרץ לב ביניים בראשותו של ד"ר יגאל אברמוביץ. הרחבה זו מאפשרת להגדיל את מספר המטופלים העוברים פעולות התערבותיות במסגרת המערך הקרדיולוגי. הפעילות ביחידות הצינתורים והאלקטרופיזיולוגיה של המערך הקרדיולוגי מצויה בעליה מתמדת ומבצעים יותר ויותר פעולות מורכבות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]