בג"צ דחה עתירה לשינוי הליכי הבידוק בכניסה להר הבית: "אין מקום להתערבות" - 0404
בג 0404

בג"צ דחה עתירה לשינוי הליכי הבידוק בכניסה להר הבית: "אין מקום להתערבות"

בית המשפט העליון דחה (ראשון) וביקש למחוק עתירה שהובאה בפניו ובה דרישה לקבוע שהליכי הבידוק בכניסה להר הבית מפלים בין יהודים לבין ערבים.

בהחלטתם כתבו השופטים כי "התקשינו לקבל תשובה ברורה לגבי חלק מן הטענות שהעלו העותרים, ובעיקר לגבי העלייה והכינוס לקבוצות, מה שהביא את העותרים לעתור לאחר הדיון לבירור של העובדות כהווייתן. מתגובת המדינה ומדברי מפקד המחוז, שוכנענו כי המשטרה עורכת כל העת הערכות מצב המכתיבות את התנהלותה".

יו"ר תנועת "סטודנטים למען הר הבית", תום ניסני, התייחס להחלטת בג"צ ואמר כי "העתירה הזו כנגד המצב האבסורדי, המפלה לכל הדעות ושרומסת זכויות אדם ברגל גסה, היא בראש ובראשונה מוצדקת. המצב הנוכחי עומד קודם כל לפתחה של מדינת ישראל ומשטרת ישראל, הגוזלות מיהודים העולים להר הבית את זכותם הבסיסית לחופש תנועה, דת, ואפילו הזכות לשתות מים או לאכול. עם-זאת, הייתה בלבנו ציפייה או תקווה ששופטי בג"צ ימלאו את תפקידם בתור רודפי הצדק ולכל הפחות יוציאו צו על-תנאי הדורש תשובות והסברים. כיסוי וטאטוא האמת מתחת לשטיח לא תוכל להסתיר אותה, האפליה בהר הבית בשנת 2018 חייבת להיפסק".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]