אושר בועדת השרים: סטודנטים המשרתים במילואים מעל ל-10 ימים בשנה יזכו לנקודות זכות אקדמאיות - 0404
אושר בועדת השרים: סטודנטים המשרתים במילואים מעל ל-10 ימים בשנה יזכו לנקודות זכות אקדמאיות דובר צה"ל

אושר בועדת השרים: סטודנטים המשרתים במילואים מעל ל-10 ימים בשנה יזכו לנקודות זכות אקדמאיות

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום הצעת חוק ברוח מסקנות דו"ח תנועת "אם תרצו" הקוראות להעניק לסטודנטים במילואים הקלות ותנאים מיוחדים במסגרת הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה.

במסגרת התוכנית, שירות מילואים של 10 ימים בשנה יוכר כפעילות במסגרת מעורבות חברתית, ויזכה את הסטודנטים בשתי נקודות זכות במסגרת התואר. צעד זה התבצע כחלק משורה של צעדים שיזם שר החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט בעקבות דו"ח של תנועת "אם תרצו" בנושא.

תוכנית ההטבות לסטודנטים במילואים מקודמת במסגרת הצעת חוק של ח"כ מירב בן ארי שאושרה היום (ראשון), בוועדת השרים לעניני חקיקה. הצעה זו קוראת לעודד את נושא המעורבות החברתית ותעניק לסטודנטים שתי נקודות זכות על מעורבות חברתית. ביוזמת השר בנט, אל החוק שאושר תתווסף הצעת החוק של ח"כ אורן חזן האומרת כי: "מוסד יכיר בשירות מילואים כהגדרתו בחוק שירות מילואים כתחליף ל'קורס מעורבות בקהילה' – לעניין זה, 'שירות מילואים' – שירות של 10 ימים לפחות במהלך השנה העברית בה חלה שנת הלימודים".

ח"כ אורן חזן אמר עם אישורה של הצעת החוק כי: " זאת זכות לשרת במילואים – זאת החובה שלנו להחזיר לסטודנטים בנקודות זכות. לא קל להיות סטודנט: מבחנים, עבודות, לימודים בלי הפסקה, אבל בישראל יש סטודנטים מצטיינים שמשרתים במילואים. אני שמח שסוף סוף הצעת החוק שלי למתן נקודות זכות למשרתי המילואים, בשיתוף עם תנועת "אם תרצו", אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה. אני אלחם בשבילם כדי שההצעה תעבור, ונחזיר ולו במעט, לסטודנטים ולסטודנטיות שנותנים מעצמם יותר".

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג אשר תנועתו חשפה את אי הענקת נקודות זכות אקדמאיות למשרתי המילואים אמר כי: "סטודנטים המשרתים במילואים הם הקבוצה הראויה ביותר באקדמיה להוקרה ולהטבה. לצערנו, אנו מגלים פעם אחר פעם כי לא כך הדבר. הצעת חוק המוצעת מאמצת את מסקנות דו"ח תנועת "אם תרצו" בדבר הענקת נקודות זכות לסטודנטים המשרתים במילואים. זו בשורה של ממש, לא רק למילואומניקים, אלא לחברה כולה".

פלג הוסיף: "אנו שמחים לראות שיוזמות התנועה וערכיה הופכות לחוקים של ממש. מה שהחל בדו"ח ועבר לפעילות שטח בה עשרות סטודנטים ופעילי "אם תרצו" פנו באופן עצמאי למוסדות השונים במטרה לשנות את התקנונים, יאומץ בחקיקה. אין מרגש ומשמח מזה לתנועת "אם תרצו" ולחיילי המילואים בכלל. מדובר ביום היסטורי בו החברה כולה מוקירה את מיטב בניה המשרתים במילואים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]