שקד בבשורה לחייבים: 25% הנחה על ריבית פיגורים לעומדים בתנאים. החוק יחול אוטומטית גם ביו"ש - 0404
שקד בבשורה לחייבים: 25% הנחה על ריבית פיגורים לעומדים בתנאים. החוק יחול אוטומטית גם ביו שלמה מור, 0404

שקד בבשורה לחייבים: 25% הנחה על ריבית פיגורים לעומדים בתנאים. החוק יחול אוטומטית גם ביו"ש

הצעת חוק של שרת המשפטים, איילת שקד, לפיה יינתנו תמריצים לחייבים שיעמדו בהסדר התשלומים בינם לבין הוצאה לפועל, עברה בוועדת השרים לחקיקה.

הצעת החוק נועדה לתמרץ את החייבים לעמוד בתנאי התשלומים, ומסדירה את התמריצים והליכי הגבייה שיוטלו על חייבים שיעמדו בהם. המטרה היא לעשות הבחנה בין אלו שעומדים בתשלומים עבור חובם ובין אלו שאינם מראים נכונות לשלם את חובם.

כאשר החייב יוכר כ"חייב משלם", כהגדרת ההוצאה לפועל, יופחת שיעור ריבית הפיגורים שתיצבר על יתרת החוב בתיק ב- 25% ולא יינקטו נגד החייב ההליכים המפורטים בחוק.

חייבים רבים אינם מסוגלים לפרוע את מלוא חובם בפעם אחת ולעיתים גם אין בבעלותם נכסים אשר יכולים לשמש לפירעון החוב, משכך, החייב יכול בתנאים מסוימים לפרוס את חובו לתשלומים.

מתן תמריצים לחייבים אשר עומדים בתנאי התשלומים, מיטיב הן עם הנושה והן עם החייב, שכן הראשון זוכה לכך שהחוב כלפיו משולם באופן סדיר, והשני מצמצם את חובו, תוך התמודדות עם ההסדר שנקבע בהתאם למצבו הכלכלי, כפי שהוסדר בתנאי התשלום בהוצאה לפועל.

שרת המשפטים, איילת שקד: "הצעת החוק באה לתת מענה לאלו שנקלעו למצב כלכלי סבוך ובכל זאת מתמידים בתשלומים עבור חובם. מאז כניסתי לתפקיד, פעלתי רבות להקל ככל הניתן על חייבים, ולמקסם את הגבייה לנושים, כדוגמת מבצע "חוב סוף" להסדרת חובות בתשלום מופחת. באמצעות התמריצים הללו, לחייבים רבים תהא המוטיבציה לעמוד בתנאי התשלום ובכך להקטין את חובם עד למחיקתו. באופן זה גם הנושים ייצאו נשכרים כאשר יקבלו את הכספים המגיעים להם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]