מהיום מלווה עם היולדת במחלקת יולדות פדה-פוריה - 0404
מהיום מלווה עם היולדת במחלקת יולדות פדה-פוריה ויקיפדיה

מהיום מלווה עם היולדת במחלקת יולדות פדה-פוריה

"מתוך רצון לתת ליולדת הרגשה טובה ולהקל עליה ככל הניתן החלטנו לאפשר ליולדת שתבחר בכך מלווה שתישאר איתה גם בלילה, במהלך השהות במחלקת יולדות. חשוב לנו שליולדת תהיה חווית לידה אידאלית ושהיא תקבל את כל התמיכה הפיזית והנפשית לה היא זקוקה בימים שלאחר הלידה", אמר פרופסור משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה.

האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה- פוריה הודיע כי החל מחודש ינואר 2018 תוכל כל יולדת שתבחר בכך להישאר עם מלווה (אשה) גם במהלך הלילה, לאחר הלידה ובעת השהות במחלקת יולדות. ההחלטה על שינוי המדיניות הגיעה לאחר מספר דיונים של צוות האגף והנהלת המרכז הרפואי בנושא זה ולאחר שהתקבלו תוצאות סקר בנושא שנעשה בחודשים האחרונים בקרב כ100 נשים, חלקן רואיינו לפני הלידה וחלקן לאחר הלידה.

לדברי הלן מלכה –זאבי, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי, אשר הובילה את התהליך "גילינו שקיימת שונות גבוהה בעמדות בין היולדות לפני לידה בהשוואה לנשים שהיו אחרי לידה. כ45% מהנשאלות לפני לידה ציינו שיעדיפו נוכחות של מלווה (אישה) איתן בלילה, 66% מהנשאלות ציינו שנוכחות המלווה בלילה לצדן מהווה סיוע נפשי וגם פיזי".

יש לציין עוד כי כ 54% מהנשאלות הביעו חשש שנוכחות מלווה לכל יולדת תפגע באווירת השקט במהלך הלילה. רק 38% מהנשאלות ציינו שנוכחות אישה מלווה, ליד יולדת אחרת, תפגע בפרטיותן. בעוד שכ74% ציינו שנוכחות גבר מלווה ליד יולדת אחרת תפגע בפרטיותן.

פרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד אמר הבוקר "עשינו תהליך יסודי של חשיבה ובדיקה, מתוך רצון ליצור עבור היולדת את חווית הלידה האידאלית וזאת מבלי לפגוע בפרטיותן של היולדות האחרות. החלטנו לאפשר ליולדת שתבחר בכך מלווה שתישאר איתה גם בלילה , במהלך השהות במחלקת יולדות. חשוב לנו שליולדת תהיה חווית לידה אידאלית ושהיא תקבל את כל התמיכה הפיזית והנפשית לה היא זקוקה בימים שלאחר הלידה".

אורה זילברמן, האחות האחראית במחלקת יולדות הוסיפה, "אנחנו כל הזמן רגישים וקשובים ליולדות שלנו. מעבר לגישת אפס הפרדה אותה אנו מיישמים כבר בשנה האחרונה, אנחנו הולכים עכשיו לצעד נוסף שמטרתו להקל על היולדת ולהפוך את חווית הלידה והאשפוז למיטבית ".

ד"ר ג'ניפר נמטיוף שילדה לפני כשלושה חודשים את ילדתה השלישית אמרה "אני מבינה את השיקולים בעד, זה טוב שיש עזרה ואני מבינה את הצורך והרצון במיוחד בלידה הראשונה". שירה מועלם (רמת ישי) הוסיפה, "זה נפלא שהאפשרות נשארת בידי היולדת והיא בוחרת לפי מה שנוח לה. יש תחושה לא קלה להישאר לבד אחרי הלידה, תינוק חדש, כשיש אמא או מישהי קרובה לידך, זו כניסה נעימה יותר לעולם ההורות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]