הממשלה אישרה את תוכניתו של השר ארדן להעצמת המאבק בשב"חים ובמסייעים להם - 0404
הממשלה אישרה את תוכניתו של השר ארדן להעצמת המאבק בשב המשרד לבט"פ

הממשלה אישרה את תוכניתו של השר ארדן להעצמת המאבק בשב"חים ובמסייעים להם

הממשלה אישרה את הצעת חוק הכניסה לישראל של השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, המתייחסת למאבק בשוהים הבלתי חוקיים ובמסייעים להם. השר ארדן ביקש בנוסח ההחלטה להחיל גם על שטחי יהודה ושומרון והיישובים היהודים ביו"ש.

הצעת החוק של השר ארדן, שאושרה היום בממשלה, הנוגעת למאבק בשוהים הבלתי-חוקיים ובמסייעים להם, כוללת בין היתר: שלילה מנהלית של רישיון הנהיגה וחילוט הרכב של מסעי שב"חים, קנסות מינימום למסעי שב"חים ומתן סמכות לנהג מונית לדרוש מנוסעים מסמכים המוכיחים שנכנסו לישראל כדין.

בנוסף לכך, על פי הצעת החוק שאושרה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה, תוארך הוראת השעה לחוק הכניסה לישראל בשלוש שנים נוספות. שקובעות עונשי מינימום למליני ומעסיקי שב"חים ומאפשרת למפקד משטרה לסגור בצו מנהלי עסק שהעסיק שב"חים למשך 30 יום.

 

ארדן: "מי שמעסיק שוהים בלתי חוקיים מסכן את חיי אזרחי ישראל. בגל הטרור שוב הוכח עד כמה מסוכנת הימצאותם של שב״חים במרכזי הערים בעסקים ובאתרי בניה. עלינו להעניש בחומרה את העבריינים שהם בעצם המנוע של תעשיית השב"חים, כך שלא ישתלם להם לסכן את חיי אזרחי ישראל תמורת בצע כסף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]