הבלוף של ליברמן: ״נלחם״ על מרכולים בשבת ולא על המרכולים שנסגרים בפני חיילינו בבסיס בשבת - 0404
הבלוף של ליברמן: ״נלחם״ על מרכולים בשבת ולא על המרכולים שנסגרים בפני חיילינו בבסיס בשבת אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הבלוף של ליברמן: ״נלחם״ על מרכולים בשבת ולא על המרכולים שנסגרים בפני חיילינו בבסיס בשבת

כך נראה הבלוף הגדול. שר הביטחון אביגדור ליברמן מנסה לקושש קולות ברחוב, אבל לא נלחם במקום היחידי שהוא האחראי הישיר עליו – בצה״ל.

ליברמן, משחק אותה כמי שנלחם למען הציבור החילוני, אבל פועל בדרך של איפה ואיפה ואינו נלחם בדיוק על אותו הנושא כשמדובר בחיילי צה״ל.

ליברמן, הוא בעל הבית בצבא. בעת שהוא ״נלחם״ על פתיחת מרכולים בשבת, הוא ״שוכח״ את חיילי צה״ל וכלל לא נלחם על פתיחת השק״ם והקנטינות בבסיסי צה״ל, שנסגרים בפקודה לפני כניסת השבת. ליברמן לא נלחם למען החיילים החילוניים כלל ולא משנה לרגע את הפקודה הקיימת ואשר אוסרת פעילות שונה כדי שלא לפגוע בקדושת השבת.

הבלוף של ליברמן זועק לשמיים. מבחינתו, מה שנחמד ותופס כותרות, הוא הדבר שצריך לעשות.

מדוע לא הגיע ליברמן בשבת לבסיס צבאי ודרש מהרמטכ״ל לשנות את הפקודה הצבאית ולאפשר לפתוח מרכולים בבסיסי צה״ל? מדוע לא עשה זאת כמו שבחר לעשות במהלך השבת באשדוד? ע״פ תורת ליברמן – לא מגיע לחיילינו מרכול פתוח בבסיס הקרייה בשבת? לא מגיע לללוחמים קנטינה בשטח בשבת? מדוע ל״גזלן״ אסור להכנס לשטח צבאי בשבת? כידוע, השק"ם סגור בצבא בשבת כי צה״ל שלנו יהודי שומר מסורת וחיילינו (בהם גם שאינם יהודים) מעולם לא התלוננו על כך.

כך קובעת הפקודה הצבאית – הפקודה שליברמן אחראי עליה: ״א. שבתות מועדים וחגי מדינה רשמיים שיקבעו ע"י הכנסת הם ימי מנוחה מלאה לצה"ל לכל דרגותיו, מתקניו ומוסדותיו. ב. בימים הנ"ל תיפסקנה כל העבודות בצה"ל פרט לעבודות חיוניות ביותר לביטחון המדינה, הצבא ומתקניו״.

האם יעז ליברמן להודיע שהרב הצבאי הראשי לא יוזמן יותר לאירועים צבאיים מאחר והוא אוכף את פקודת הצבא? בדיוק את אותו הדבר עשה שר הביטחון לרבנים שבסה״כ התייחסו לפקודה הצבאית שהיא עצמה מאפשרת לכל חייל להתנגד לשרת ביחידה מעורבת. איפה ואיפה, כבר אמרנו?

כן, כך נראה שר ביטחון שפוגע בקדושת השבת רק כדי לקושש קולות. כך נראה מי שמבין שייתכן ולא יצליח להכנס לכנסת הבאה.

ליברמן לא יעז לרגע להכנס בנהלי הצבא, כי הוא יודע שהיום הזה יהיה היום האחרון שלו במשרד הביטחון.

בלוף, כבר אמרנו?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]