הצעת חוק: יועלה שכר השוטרים המוצבים במזרח ירושלים. ח''כ יוגב: "אמירה ציונית חשובה" - 0404
הצעת חוק: יועלה שכר השוטרים המוצבים במזרח ירושלים. ח דוברות המשטרה

הצעת חוק: יועלה שכר השוטרים המוצבים במזרח ירושלים. ח"כ יוגב: "אמירה ציונית חשובה"

לאחר שבועיים שבהם לא התקיימו ישיבות ועדת השרים לענייני חקיקה, תתכנס הועדה ביום ראשון הקרוב.

בין החוקים שיועלו לדיון, תעלה הצעת החוק של חבר הכנסת מוטי יוגב שקוראת להשוות את שכר השוטרים המשרתים במרחב קדם לשוטרים המשרתים ביהודה ושומרון הנהנים מתוספת שכר משמעותית בשל תוספת סיכון, כפי שמקובל בצה"ל ברמת פעילות א'.

הפער הממוצע עומד על כ-1500 שקלים לחודש, ולפי הערכת המשטרה עלות התוספת תעמוד על כ-9 מיליון שקלים לשנה. לדברי חבר הכנסת יוגב, ההצעה שוכה לתמיכתם של שרי הממשלה. בהצעת החוק נכתב כי "העובדה ששוטרי מרחב קדם עומדים בקו ראשון מול פעולות טרור והפרות סדר במזרח העיר היא מן המפורסמות. לעומתם, שוטרי מחוז שומרון ויהודה, לרוב, אינם נדרשים להתמודד ישירות עם פעולות טרור, זאת בשל פעילותו הרבה של צה"ל במטרה לסכל את הטרור.

תפקידם של השוטרים ביהודה ושומרון מתמקד בעיקר, בשמירה על חוק וסדר ובאבטחת פעילותו של צה"ל. אין זה מתקבל על הדעת ששוטר המשרת במעלה אדומים מקבל שכר גבוה יותר משוטר המשרת בשכונות מזרח ירושלים כגון העיר העתיקה והר הבית, שועפאט, עיסוויה או סילוואן".

בהמשך דברי ההסבר הודגש כי אין כוונה לפגוע בשכר המשרתים ביהודה ושומרון אלא להעלות את שכר שוטרי 'קדם': "הצעת החוק לא נועדה לפגוע בזכויותיהם של שוטרי מחוז שומרון ויהודה, אלא לתת תוספת שכר לשוטרי מרחב קדם כפי שמקבלים שוטרים המשרתים במחוז שומרון ויהודה. תוספת זו אף נועדה להתמודד עם בעיית כוח אדם. בשנים האחרונות חלה נסיגה משמעותית בגיוס שוטרים למרחב קדם והתקנים לא התמלאו".

יוזם החוק, חבר ועדת חו"ב חבר הכנסת מוטי יוגב: "שירותם של השוטרים במזרח ירושלים מסוכן ומאתגר לא פחות ובמקרים רבים אף יותר, משירותם של מקביליהם ביהודה ושומרון. בעוד באזורי יו"ש המעגל הראשון של הפעילות מבוצע בידי כוחות צה"ל, במזרח העיר ירושלים אלו השוטרים המסכנים את חייהם בקו הראשון מול אירועי הטרור בשמירה על בטחון האזרחים, ועל כך תעיד כמות הנפגעים הגדולה בקרב כוחות המשטרה בגלי הטרור האחרונים.

בנוסף, יש כאן אמירה ציונית חשובה שעונה על הצורך לחזק את ירושלים ואת המשרתים בה, ולהגביר בה את תחושת הביטחון והריבונות. לשמחתי, שרי הממשלה עמם שוחחתי מבינים את הצורך ואת החשיבות הציונית בחיזוק המשטרה וחיזוק ירושלים, ואנו מקווים לקדם את הצעת החוק באופן מהיר לקראת הבאתה להצבעה במליאה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]