פרסום ראשון: מ״פ זרק לעבר מתפללים בנווה צוף רימון הלם וריסס בגז פלפל. תושב: ״להעיף אותו מהצבא״ - 0404
פרסום ראשון: מ״פ זרק לעבר מתפללים בנווה צוף רימון הלם וריסס בגז פלפל. תושב: ״להעיף אותו מהצבא״ 0404

פרסום ראשון: מ״פ זרק לעבר מתפללים בנווה צוף רימון הלם וריסס בגז פלפל. תושב: ״להעיף אותו מהצבא״

אירוע חמור במהלך השבת האחרונה: מפקד פלוגה הוציא זעמו על עשרות מתפללים בשכונת אח״י ביישוב נווה צוף (חלמיש), לאחר שסיימו את התפילה במקום והחלו במחאה ודרישה שרכב מהרשות לא יעבור במקום.

מפקד הפלוגה – כך על פי תושבים עדי ראייה, דרש מהמתפללים שסיימו בדיוק את תפילת ערבית לעזוב את אזור הכניסה לשכונת אח״י – האזור בו מתחיל כביש 450 שנפתח ע״י צה״ל לטובת תנועת כלי רכב מהרשות, ובשלב מסויים שלף רימון הלם והשליך לעברם. הרימון נפל בסמוך לילד כבן 3. לאחר מכן שלף מפקד הפלוגה גז פלפל וריסס בפניו של צעיר כבן 28. הצעיר טופל במקום.

ממזכירות היישוב נמסר בהודעה לתושבים כי, ״מזכירות היישוב רואה בחומרה רבה את האירוע ונמצאת בקשר עם בכירי החטיבה. האירוע מתוחקר ע״י הצבא ולכשיתקבלו התוצאות, ייפגש איתנו המח״ט להצגת הדברים. אנו נבהיר בפניו את מחאתנו החריפה״.

תושב היישוב לחדשות 0404: ״רק לפני כמה שבועות הביעה התקשורת התפעלות מיכולת ההבלגה של קצין את מול הנערה תמימי… בדיוק 500 מטר משכונת אח״י״. התושב המשיך ואמר: ״הצבא מוותר לערבים שתוקפים חיילים ונכנס קשות ביהודים מפגינים. ירדו פה מהפסים״.

תושב נוסף לחדשות 0404: ״אני בהלם טוטאלי. מה זו השנאה הזאת? אנחנו נראים לו ערבים מכפר עוין? לזרוק רימון הלם ולרסס גז פלפל יהודים הנלחמים על חייהם? לפגוע ביהודים שדורשים ביטחון? הוא זרק רימון הלם לעבר לוחמים, לעבר אנשי מילואים. אסור לו להשאר בצבא. הוא חייב לעמוד לדין משמעתי, להכנס לכלא ולעוף״.

תושבת נווה צוף הוסיפה ואמרה בזעם רב: ״היו ילדים בתוך הציבור. ליד הנער שרוסס בגז פלפל היה תושב מושתל קרנית. רק לחשוב מה היה קורה אם גז הפלפל היו פוגע גם בו״.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 בתגובה: ״ביום שישי האחרון כ-30 מתיישבים חסמו ציר סמוך לכפר דיר ניזם ותקפו מספר רכבים פלסטינים שהיו באיזור. במטרה לפזר את ההתקהלות, נזרק רימון הלם לצד הדרך ולא לעבר המתיישבים. נעשה שימוש בגז פלפל כתגובה למתיישב אלים שהיווה סכנה וניסה לפגוע בנהג פלסטיני״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]