מצידו שכל עם ישראל יאכל חזיר - העיקר המנדטים. המפלג האמיתי - שר הביטחון ליברמן - 0404
מצידו שכל עם ישראל יאכל חזיר – העיקר המנדטים. המפלג האמיתי – שר הביטחון ליברמן אריאל חרמוני, משרד הביטחון

מצידו שכל עם ישראל יאכל חזיר – העיקר המנדטים. המפלג האמיתי – שר הביטחון ליברמן

במקום לחבק, במקום לאחד – שר הביטחון אביגדור ליברמן עושה בדיוק את ההיפך. הוא פוגע בעם ישראל, הוא גורם לפילוג חריף בין דתיים לחילוניים, הוא פוגע בדת היהודית ובכבודם של רבנים בישראל.

אצל ליברמן הכשרות כנראה לא חשובה כלל, אך הכל כשר למען המטרה – כדי לקושש כמה קולות לקראת הבחירות הבאות. כדי לשרוד פוליטית כדאי ומומלץ לחרב את עם ישראל. לחרב את הדת, להכנס ברבני ישראל ולפגוע בכבודם.

מבחינתו של ליברמן, אפשר כנראה למכור חזיר ברחבי ארצנו. אפשר להפוך את מדינת היהודים למדינת הגויים. מה זה משנה? כל עוד אפשר לקבל קול נוסף בבחירות – אפשר לקרוא למדינת ישראל – ״מדינת טיב טעם״ והכל לפי הטעם של האדון ליברמן.

ליברמן, התרגלנו לכך שאתה רע בביטחון, התרגלנו לכך שרבים מדברייך אין להם שום אחיזה במציאות. גם הנייה המחבל הנתעב כבר למד להכיר שאיום שלך הוא בעיקר לטובת קול ישראלי בבחירות.

מי שמפלג, הם לא רבני ישראל. מי שמפלג הוא אתה. מי שנוסע בשבת לאשדוד כדי להדליק את הציבור, הוא אתה ולא אחר. מי שפוגע בדת היהודית, הוא אתה. מי שמוציא הודעות במהלך השבת לתקשורת ולא בענייני ביטחון, אלא בענייני אשדוד ופגיעה ברבנים, הוא אתה וכלל לא בטוח שמותר לך לעשות זאת, כל עוד קיימת הוראה ברורה גם בנושא זה.

זכותם המלאה של רבני ישראל ושל רבים בעם ישראל לדרוש לשמור על השבת. זכותם גם של חלקים בציבור החילוני לדרוש את ההיפך. במדינה דמוקרטית זכותו של כל אחד להביע את דעתו, עד שהוא מגיע לליברמן. מבחינתו של ליברמן – אפשר לפרק את הדת לגורמים, אם המהלך יביא כמה קולות.

קבעת בדיבורך שהרב הראשי לישראל ורבנים נוספים לא יורשו לקחת יותר חלק באירועים של הצבא וזאת כי פגעו בכבודו של הרמטכ״ל. מעניין שהודעה דומה לא היית מסוגל להוציא על ח״כים מהשמאל שפוגעים פעמים רבות בצבא. להם מותר ואילו לרבני ישראל אסור – כך נראית הדמוקרטיה שלך. מבחינתו של ליברמן, לסגן הרמטכ״ל מותר ללכלך על עם ישראל, כאשר הוא, ורק הוא, רואה תהליכים בעם כמו שהיו בגרמניה הנאצית. אותו, לא שלחת לנוח קצת בבית. מבחינתך, זה בסדר.

אם בא לך על סטייק לבן, אתה עדיין לא יכול לדרוש שכולנו נאכל אותו. את הלוקש שלך. הגיע הזמן שתפסיק להרוס כל חלקה טובה הקיימת בעם ישראל. רוב עם ישראל שומר על המסורת והיא חשובה לו. מי אתה שתבוא ותחריב? מי אתה שתפלג ותגרום לריב אחים? מי אתה שתאיים בסגירת מכינות צבאיות שמוציאות אלפי קצינים דתיים המוכנים בכל רגע למסור חייהם למען הארץ? מי אתה שתחליט לשנות את הסטטוס קוו הנהוג בעם המיוחד שלנו מאז ומעולם?

אם שכחת, אתה חי בארץ ישראל. ארץ היהודים. כאן, תתרגל, הכללים אחרים. כאן, לא אתה קובע איך נתנהל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]