בכיר בצה"ל: "עסוקים במיפוי מנהרות והשמדתן" - 0404

בכיר בצה"ל: "עסוקים במיפוי מנהרות והשמדתן"

צה״ל חשף הבוקר את מנהרת הטרור שחדרה לישראל ונחפרה על ידי הג'יאהד האיסלאמי. גורם בכיר בפיקוד הדרום אומר הבוקר בתדרוך לכתבים צבאיים כי, "יש לנו תכנית חזקה מאוד והיא יכולה לענות למספר מטרות שהצבנו לנו. אנחנו מתכוננים למערכה עצימה מול הרצועה. זה לא משחק מלחמה תיאורתי זה מוחשי".

בשבועות הקרובים יצא פיקוד הדרום לתרגיל רחב היקף שמגדיר את "תרחיש הבלהות" של הפיקוד הדרומי. "זה תרגיל מורכב והכי קיצוני" אומר הגורם בפיקוד הדרום. "זה יתחיל בפיגוע טרור קשה, מתקפת פצ"מרים וטילים, חדירה ממנהרות, מהים וסיכול חדירה לשטח ישראל. הכל מהכל" הוא מבהיר. "תרחיש שמסתיים במערכה כוללת" הוא מסביר.

בתוך התרגיל יבצעו גם את פקודת פינוי היישובים. בזמן אמת זו תהיה פקודה של הדרג המדיני אבל בצה״ל נערכים גם למצב כזה. "אנחנו נתרגל גם פינוי יישובים", אומר הגורם הבכיר בפיקוד הדרום. "יש פקודות מוכנות ופינוי גם מול ראשי הרשויות והמועצות שמכירים את הפקודות כולל הזרועות האזרחיים שייקחו חלק בתרגיל".

צה״ל ימשיך בשנה הקרובה לעבוד על המכשול. בסיום השנה ניתן יהיה לסמן וי גדול על איום המנהרות. ואז ימשכו להיערך לשאר האיומים שחמאס מכין ליום פקודה. "אנחנו עסוקים במיפוי מנהרות והשמדה שלהן", אומר הגורם הבכיר בפיקוד הדרום. "זה מאמץ רחב ומתמשך והוא לוקח זמן. זה לא זבנג וגמרנו זו פעולה מורכבת שמצליחה בפועל. כשנסיים לבנות את המכשול נוכל לומר בפה מלא שסיכלנו את כלל המנהרות החוצות לשטח ישראל ולא ניתן יהיה לחפור עוד מנהרות חוצות", סיכם הגורם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]