בית הספר "גלילות" בנשר מועמד מוביל לפרס החינוך הארצי - 0404
בית הספר עיריית נשר

בית הספר "גלילות" בנשר מועמד מוביל לפרס החינוך הארצי

אחרי שכבר זכה השנה בפרס החינוך המחוזי, בית הספר היסודי "גלילות" בעיר נשר, מועמד גם לפרס החינוך הארצי לשנה"ל תשע"ח מטעם משרד החינוך. אתמול (רביעי) ביקרו בביה"ס חברי ועדת פרס החינוך הארצי בראשותה של יו"ר הוועדה, אורית צאירי, אשר באו לבחון מקרוב את העשייה הבית ספרית בביה"ס והצלחותיו בדגש על ייחודיותה ותרומתה של תכנית ביה"ס הסינגולרי.

את התוכנית קידמו ופיתחו מנהלת בית הספר, מירב אפלויג והמדען ארז ליבנה. במפגש עם חברי ועדת הפרס מטעם משרד החינוך לקחו חלק גם: מנכ"ל עיריית נשר, מיכל ליבנה, מנהלת מחלקת החינוך בעירייה, לוטם קירמאייר, מנהלת השירות הפסיכולוגי-חינוכי בעירייה יונת בורנשטיין – בר יוסף, המפקחת המחוזית במשרד החינוך, יעל סולומון, יו"ר ועד ההורים בבית הספר, אייל כהן, צוות המורים, התלמידים וכן הורים לתלמידים בבית הספר ומנטורים מהמגזר הציבורי והעסקי המלווים את התכנית.

בדבריה לחברי ועדת הפרס אמרה מנכ"ל העירייה כי "בית הספר 'גלילות' כבר הפך למותג ולאבן שואבת לתלמידים נוספים מרחבי הישוב. יותר ויותר תלמידים, גם בזכות התכנית הסינגולרית, רוצים היום ללמוד בגלילות".

ראש העיר נשר, אבי בינמו, אמר השבוע: "התכנית הסינגולרית היא ביטוי ללמידה שיוצרת עניין וחשיבה מחוץ לקופסא. התכנית מעוררת את רצון התלמידים להקשיב, ללמוד, לשאול ולהתנסות וכתוצאה מכך, בהתאמה, גם משפרת את ההישגים הלימודיים של התלמידים".

יצוין כי תכנית "בית הספר הסינגולרי" – תכנית ייחודית ופורצת דרך, ראשונה ויחידה מסוגה בארץ, פועלת זו השנה השלישית ברציפות בבית הספר היסודי "גלילות". תכנית זו, שכבר זכתה לתשבחות רבות, מבקשת להביא אל תוך בית הספר מגוון רחב של תחומי חיים הסובבים את עולמם של הילדים. את התכנית הגו ומובילים: מנהלת בית הספר, מירב אפלויג והמדען ארז ליבנה. גם ראש העיר נשר, אבי בינמו, השתתף בתכנית כמרצה אורח.

במסגרת התכנית שמתקיימת לאורך שנת הלימודים, ובמשך שלושה שבועות תמימים משאירים התלמידים את הילקוטים בבתים ויוצאים לבקר ולסייר במגוון אתרים ברחבי הארץ: בבתי הזיקוק, בנמל חיפה, בתחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה, בתחנת משטרה, במרכזי הפצה של חברות ומפעלים כמו קוקה-קולה ועוד, והשנה יבקרו התלמידים אפילו בטייסת קרב של חיל האוויר בבסיס החיל שבתל-נוף.

בחודש יוני אשתקד, תכנית בית הספר הסינגולרי של בית הספר "גלילות" אף הוצגה לשר החינוך, נפתלי בנט, ולמנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, זאת מתוך מטרה להרחיב את התכנית וליישמה גם בבתי ספר נוספים ברחבי הארץ. כזכור, בשנה"ל הנוכחית, בחודש נובמבר האחרון, ביקרה ועדת הפרס המחוזית בבית הספר וזו הכריזה לבסוף על הזכייה בפרס המחוזי ועל ההעפלה של בית הספר לתחרות הארצית של משרד החינוך.

תוצאות החלטת ועדת הפרס הארצית של משרד החינוך אמורות להינתן בעוד מספר שבועות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]