פרוטרום מוכרת את עסקי הקריל של אנזימוטק בתמורה לכ-26.4 מיליון דולר - 0404
פרוטרום מוכרת את עסקי הקריל של אנזימוטק בתמורה לכ-26.4 מיליון דולר עדי לם

פרוטרום מוכרת את עסקי הקריל של אנזימוטק בתמורה לכ-26.4 מיליון דולר

פרוטרום תעשיות בע"מ, אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי גלם הטבעיים הייחודיים, מעדכנת כי ביום חמישי, ה-11 בינואר, 2018, השלימה את רכישת מלוא הבעלות בחברת אנזימוטק בע"מ, שמניותיה נסחרו בנאסד"ק (תחת הסימול ENZY) ("אנזימוטק"). עם השלמת העסקה נמחקו מניותיה של אנזימוטק מהמסחר בנאסד"ק והיא חדלה מלהיות חברה ציבורית.

פרוטרום פועלת ליישום תכנית המיזוג המלאה של כל פעילויות אנזימוטק תוך שילוב מלא, מהיר ויעיל של הפעילויות הגלובליות של שתי החברות בתחומי ההנהלה, המו"פ, השיווק, המכירות, היצור ושרשרת האספקה. במסגרת המיזוג וההתייעלות המירבית יחובר מטה פרוטרום בישראל עם מטה אנזימוטק במפעלה החדיש של אנזימוטק במגדל העמק והחל מיזוג מלא של פעילות אנזימוטק עם חטיבת חומרי הגלם הטבעיים הייחודיים הגלובלית של פרוטרום, תוך מיצוי מירבי של הסינרגיות הרבות הקיימות בין הפעילויות, באופן שיביא להאצת הצמיחה, לשיפור במבנה ההוצאות ולשיפור מהותי ברווחיות פעילות אנזימוטק.

פעילויות אנזימוטק ימוקדו בתחומים הצומחים והרווחיים, בהם רואה פרוטרום פעילויות ליבה עיקריות שלה, בדגש על תחומי התזונה הייעודית לתינוקות בתחום תחליפי חלב אם והמזון הייעודי לקשישים (elderly clinical nutrition) ותוספי התזונה והתרופות, והיא תפעל להאצת הצמיחה בתחומים אלו, שהינם בעלי פוטנציאל עסקי משמעותי.

כחלק ממהלכים אלה, מודיעה פרוטרום על מכירת עסקי הקריל של אנזימוטק, שאינם בליבת הפעילות של פרוטרום, לחברת Aker BioMarine הנורבגית, בתמורה ל כ-26.4 מיליון דולר. במסגרת העסקה יצרו Aker BioMarine ופרוטרום שותפות אסטרטגית לפיה תמכור Aker BioMarine את מוצרי הקריל ללקוחות פרוטרום ואנזימוטק.

בתחום התזונה הקלינית (VAYA Pharma) מיושמים צעדים שיביאו לחיסכון משמעותי בהוצאות, יחד עם הוספת מוצרים ייחודים של פרוטרום למערך המכירות של VAYA בארה"ב, שיתרמו להאצת צמיחת הפעילות. במקביל ממשיכה פרוטרום בבחינה חלופות אסטרטגיות לפעילות זאת.

בתחום התזונה הייעודית לתינוקות (InFat) נרשמה פתיחת שנה חיובית הנתמכת בכניסתן לתוקף של הנחיות רגולטוריות חדשות בסין אשר מקנות יתרון ליצרנים בינלאומיים וליצרניים מקומיים מובילים של תחליפי חלב אם, שחלקם  הגדול לקוחות חשובים של הפעילות.

בנוסף, פועלת פרוטרום לבניית מרכז מצוינות של מו"פ וחדשנות באנזימוטק, שיהיה בסיס גלובלי לפיתוח טכנולוגיות חדשניות לתחום חומרי גלם טבעיים ייחודיים לעולמות המזון והבריאות, תוך שילוב וניצול מירבי של תשתית המו"פ של אנזימוטק גם עם חממת החדשנות שמקימה בימים אלה פרוטרום, לאחר זכייתה במכרז הרשות הלאומית לחדשנות של מדינת ישראל.

אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום, אמר היום "אנחנו שמחים על השלמת הרכישה האסטרטגית של אנזימוטק ומשוכנעים שהחיבור בין פרוטרום ואנזימוטק מביא הזדמנויות צמיחה משמעותיות ומיידיות לסל המוצרים החדשני של אנזימוטק בתמיכת היכולות הגלובליות של פרוטרום, תוך יצירת ערך משמעותית.

"עם השלמת העסקה התחלנו במימוש תכנית המיזוג המלאה של פעילויות אנזימוטק עם פרוטרום שתאפשר שילוב מלא מהיר וייעיל של הפעילויות הגלובליות של שתי החברות בתחומי ההנהלה, המו"פ, השיווק, המכירות, היצור ושרשרת האספקה תוך התייעלות, חיסכון מהותי בעלויות וניצול מיטבי של מפעלה החדיש של אנזימוטק, בו הושקעו כ-40 מיליון דולר, וצנרת המוצרים החדשים שפותחו בהשקעה של כ-30 מיליון דולר במעבדות המו"פ של אנזימוטק בשנים האחרונות. כחלק מתוכנית המיזוג יחובר מטה פרוטרום בישראל עם אנזימוטק במפעלה החדיש במגדל העמק.

אנו פועלים למיקוד פעילות אנזימוטק בתחומים הצומחים והרווחיים בהם אנו רואים פעילויות ליבה תוך האצת הצמיחה הרווחית של הפעילויות המשותפות של פרוטרום ואנזימוטק, וניצול מירבי של אפשרויות ה-Cross-Selling המהותיות הגלומות ברכישה, הרחבת עסקי אנזימוטק למדינות נוספות וללקוחות נוספים רבים של פרוטרום והרחבת סל המוצרים לבסיס הלקוחות הקיים של שתי החברות. כחלק מתוכנית זאת הודענו היום על מכירת עסקי הקריל של אנזימוטק.

"אנו פועלים לאיתור ולביצוע רכישות אסטרטגיות נוספות של חברות ופעילויות בתחומי פעילותנו תוך דגש מיוחד על שווקים בעלי קצבי צמיחה גבוהים ומוצרים טבעיים בתחום הטעם והבריאות ויש לנו צנרת חזקה של רכישות אסטרטגיות פוטנציאליות. נמשיך ליישם את אסטרטגית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו, המבוססת על שילוב צמיחה פנימית רווחית ורכישות אסטרטגיות, להשגת היעדים שהצבנו לאחרונה – מכירות של 2.25 מיליארד דולר, עם שיעור EBITDA של 23% בפעילויות הליבה שלנו, עד שנת 2020".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]