החייל החשוד בהפצת מנשרים בעקבות רצח הרב רזיאל שבח יובא לדיון בבית הדין הצבאי ביפו - 0404
החייל החשוד בהפצת מנשרים בעקבות רצח הרב רזיאל שבח יובא לדיון בבית הדין הצבאי ביפו חדשות 0404

החייל החשוד בהפצת מנשרים בעקבות רצח הרב רזיאל שבח יובא לדיון בבית הדין הצבאי ביפו

החייל שחשוד בהפצת מנשרים בעקבות רצח הרב רזיאל שבח הי"ד סמוך לחוות גלעד לפני כשבוע, יובא היום (רביעי) בשעה 14:00 לדיון בבית הדין הצבאי ביפו. החייל נחקר במהלך הלילה ביחידה המרכזית של המשטרה הצבאית במחוז דן ומסר את גירסתו לחשדות.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את החייל סיפר כי החייל כואב את רצח הרב רזיאל וכי הוא סבור כי המדיניות הביטחונית של צה"ל אינה מגנה על האזרחים "מרשי תושב יהודה ושומרון, כואב מאד את הירצחו של הרב רזיאל שבח הי"ד, וסבור כי דם המתיישבים ביהודה ושומרון הפקר אל מול הטרור הרצחני, וכי המדיניות הביטחונית של צה"ל אינה מגנה על אזרחי ישראל".

קידר הסביר כי לחייל לא היתה כוונה להקים יחידה או להפר את החוק אלא מדובר בצעד של חופש ביטוי ומחאה דמוקרטית על גיוסו "מרשי אינו מתאים לשרות בצה"ל, צה"ל התעקש לגייסו והוא אף נכלא לאחרונה למספר שבועות בכלא הצבאי.

לאור הלחץ של צה"ל על מרשי הוא נדחק לבצע מעשים שיביאו אותו בכדי לקבל פטור משרות, הכל במסגרת חופש הביטוי, ומתוך זכותו החוקתית והדמוקרטית, כך גם הפצת החומר המדובר.

החייל לא הקים יחידה, לא פעל להקמת יחידה שכזו, לא היתה בכוונתו להקים יחידה והוא לא עבר על החוק. אנו נדרוש מבית הדין את שחרורו". הסביר קידר.

כאמור בשעות הקרובות יובא החייל לבית הדין הצבאי ביפו לדיון בעניינו.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]