לא בנט, אתה טועה והרבנים צודקים: הצבא מאפשר ע״פ פקודה לחיילים לא לשרת ביחד - 0404
לא בנט, אתה טועה והרבנים צודקים: הצבא מאפשר ע״פ פקודה לחיילים לא לשרת ביחד 0404

לא בנט, אתה טועה והרבנים צודקים: הצבא מאפשר ע״פ פקודה לחיילים לא לשרת ביחד

לקרוא לרבנים אליהו ואבינר ״חצופים״ זו טעות וזו גם חוצפה. הרב אבינר מעולם לא עודד סרבנות. ההיפך – הוא שולח קבוע את תלמידיו לשירות קרבי. מעודד אותם ומבהיר בכל מקום שחובה וזכות לשרת. הוא הגיב גם באתר ״כיפה״ בדיוק בזו הלשון, אבל עשה גם את ההפרדה ההכרחית מבחינת ההלכה ואמר כי לחייל אסור לשרת יחד באותה יחידה מעורבת עם חיילת. מבחינת ההלכה – אמר וצדק.

אבל לא רק הרב אבינר. גם הצבא עצמו מכיר בבעיה ההלכתית ולשם כך יצר את הפקודה בנושא, לאחר מאבק נכון של הרבנים. הצבא קובע שחייל שאינו רוצה לשרת באותו מקום עם חיילת, יוכל לבחור לעבור ליחידה אחרת. אי אפשר לסרב לו מאחר וזו הפקודה. על כן, מה יעשה חייל במידה ויסרבו להעבירו? עליו לקבל את רוע ההחלטה?

יש גם חוק חינוך חובה. האם משפחה דתית תשלח את ילדיה לכיתה מעורבת עם בנות? האם נסגור את הישיבות כי לא לומדות בהן בנות? או אולי נסגור את האולפנות כי אין שם בנים ונבטל בכלל את השירות הלאומי כי צה״ל ״ממש״ זורם עם הדת ואין שום בעיה לחיילת לשרת בו. זו טעות קשה ומהותית.

הבית היהודי חושב אחרת. הבית היהודי רוצה שלחיילים דתיים יאפשרו, לדוגמא, להכנס לחדר שיש בו מזוזה. עד לרגע זה ומזה שנים, חסרות אלפי מזוזות בבסיסי צה״ל ואף אחד לא יוצא מגדרו. גם לא סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן… מהבית היהודי. ומזוזה – זו הלכה. למי ששם שכח.

לא צריך לפחד ממה שיגידו אחרים. עם הדת לא משחקים. יש הלכה ובהלכה, כל עוד לא ניתן פסק הלכה אחר, אין פשרות.

ארגוני שמאל מנסים לפורר את הצבא מבפנים דרך הדרת חיילי ההסדר וכד׳. אין כיום אף אלוף דתי בצה״ל. דרוזי יש וטוב שכך. הייתכן שיש קצינים דתיים כל כך איכותיים ואף אחד לא נותן להם להתקדם? זו לא אג׳נדה? זו פגיעה במבצעיות. נטו פגיעה. אסור לתת לשמאל לנצח.

הרב אבינר ימשיך לעודד גיוס לצה״ל. לקרבי. להלחם על ארצנו. הוא גם ימשיך לקרוא להפרדה בין חיילים וחיילות. זה בדיוק תפקידו של הרב.

מערכת חדשות 0404 לא תיתן לעולם במה לסרבנים. ההיפך – נתקוף אותם עד חורמה. הרב אבינר לא קרא לסרב. הוא קרא לסרב לשרת בשירות מעורב. אגב, לא רק הוא. כל רב אחר יאמר את הדברים… אם הוא לא רב רפורמי או איזה חבר בארגון ״בית הלל״ שכזה. אלה שמייצגים דת חדשה. לא את הדת היהודית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]