כלבת התגלתה בתן בקיבוץ עין חרוד שבמועצה האזורית גלבוע - 0404
כלבת התגלתה בתן בקיבוץ עין חרוד שבמועצה האזורית גלבוע Вых Пыхманн, ויקיפדיה

כלבת התגלתה בתן בקיבוץ עין חרוד שבמועצה האזורית גלבוע

אתמול (שלישי),התקבלה הודעה אודות תוצאה חיובית לכלבת אצל תן בקיבוץ עין חרוד מאוחד שבמועצה האזורית גלבוע. בחודשים האחרונים מתפשטת מחלת הכלבת בקרב בעלי חיים באזור הצפון, ואתמול אף דווח על נער כבן 13 שקיבל טיפול מונע נגד כלבת לאחר שננשך באחד המושבים באזור.

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, לשם שקילת הצורך למתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים.

הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, באם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]