נעצרו 29 חשודים במעורבות בעבירות כלכליות בהיקף של כמיליארד ש״ח - 0404
נעצרו 29 חשודים במעורבות בעבירות כלכליות בהיקף של כמיליארד ש״ח דוברות המשטרה

נעצרו 29 חשודים במעורבות בעבירות כלכליות בהיקף של כמיליארד ש״ח

הסתיימה חקירה סמויה המשותפת למשטרת ישראל ורשות המסים במסגרת המאבק בתופעות של פשיעה כלכלית חמורה המסבות נזק רב לקופת המדינה.

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה, פתחה הבוקר היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה, בתום תקופה של כשנה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

בשעות הבוקר נעצרו 29 חשודים לחקירה באזהרה, 3 מהם בספרד ועוכבו 6 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות לפי חוק מאבק בארגוני פשיעה העוסק בתחום הלבנת הון והפצת חשבוניות פיקטיביות.

כמו כן הנ"ל חשודים בעבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק מע"מ וכן עבירות נוספות.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל, במשותף עם חקירות מכס מעמ ת"א ויחידת יהלום ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה.

החקירה החלה בעקבות פיקוח על פעילות בקרב גורמים העוסקים בפשיעה כלכלית במהלכה נחשף כי הפעילות הפלילית הביאה לפגיעה בקופת המדינה וגרמה לנזק כלכלי מוערך של מאות מיליוני ש״ח.

במהלך היום בוצעו עשרות חיפושים וכן התבצעה אכיפה כלכלית נרחבת.

20 חשודים הובאו לבית משפט השלום בראשון לציון ומחר בבוקר יובאו החשודים שנעצרו בספרד לבית המשפט המקומי בבקשה להאריך את מעצרם.

משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים של פשיעה כלכלית חמורה הפוגעים במשק הישראלי ובאזרחים הנורמטיביים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]