בשורה לחקלאים: הוקמה מחלקת חקירות ומודיעין לטיפול בפשיעה החקלאית - 0404
בשורה לחקלאים: הוקמה מחלקת חקירות ומודיעין לטיפול בפשיעה החקלאית אביתר ליכטמן, 0404

בשורה לחקלאים: הוקמה מחלקת חקירות ומודיעין לטיפול בפשיעה החקלאית

במשמר הגבול של משטרת ישראל חנכו היום את "מרכז הבינה" – מחלקת חקירות ומודיעין ארצית לטיפול בפשיעה החקלאית בישראל.

ממג״ב נמסר כי, ״עם כניסתו לתפקיד פעל מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי להקמתה של יחידת חקירות ומודיעין ארצית במג"ב, יחידה שתקנה יכולות טכנולוגיות ומודיעיניות מתקדמות ליחידות מג"ב השונות במאבקן בפשיעה החקלאית בישראל. עם הצגת הרעיון המסדר למפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך אשר נרתם לרעיון, יצא לדרך תהליך מורכב שהסתיים היום עם גזירת הסרט למה שמכונה במשטרה ובמג"ב – "מרכז הבינה", בראשו יעמוד נצ"מ דוד שריקי״.

עד כה, יחידות מג"ב שפעלו וחקרו אירועים של פשיעה חקלאית ברחבי הארץ, נעזרו ביכולות המודיעיניות והטכנולוגיות של המחוזות השונים תוך הקצאת אמצעים בהתאם לצרכים המבצעיים ולאתגרים הרבים איתם מתמודדת משטרת ישראל.

כעת, עם הקמתו של "מרכז הבינה" יעמדו לרשות מג"ב, תחת קורת גג אחת, כל היכולות המודיעיניות, החקירתיות והטכנולוגיות המתקדמות ביותר שנמצאות ברשות המשטרה, לטיפול בפשיעה החקלאית בישראל. טיפול שיתמקד במחוללי פשיעה ובתופעות פשיעה גדולות לצד הטיפול בכלל העבירות החקלאיות.

השילוב של אלפי שוטרי מג"ב הפועלים במגזר החקלאי במדינה עם יכולות מהסוג הזה, יש בו בשורה גדולה לחקלאים בישראל.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך: "ההבנה שלנו כמשטרה את המציאות והאתגרים של העולם החדש, לצד הטשטשות הגבולות שבין פשיעה לטרור, מחייבים אותנו לעשות את ההתאמות הנדרשות כל הזמן.
לוחמי משמר הגבול המשמשים כזרוע המבצעית של משטרת ישראל, מתמודדים מדי יום עם טשטוש הגבולות הזה, ולא בכדי אנו חונכים היום פרוייקט ראשון מסוגו בתחום זה כאן במשמר הגבול, כחלק מתפיסה רחבה של מימוש עקרון הרצף המודיעיני בפעילות המשטרה. בעידן שבו העבריינים נעשים מתוחכמים יותר ויותר, אנו נדרשים לפעילות חכמה ומתוחכמת יותר – בכדי למנוע, לסכל ולאכוף פשיעה בצורה אפקטיבית וליצר ביטחון ושירות מיטבי עבור האזרח הנורמטיבי שומר החוק.

אני בטוח כי "מרכז הבינה" שאנו חונכים כאן במג״ב, יצעיד אותנו קדימה, יקנה לנו כמשטרה יכולות טכנולוגיות מתקדמות ונגישות יותר מאי פעם, ויאפשר לנו לבצע פעילות אפקטיבית ויעילה יותר בתחום הלחימה בפשיעה והטרור בכל זמן ובכל מקום".

מפקד מג"ב, ניצב יעקב (קובי) שבתאי: "החיבור בין הכוחות המבצעיים בשטח לבין מרכז אחד שמחבר את הכל, את המודיעין, את החקירות, את הטכנולוגיה ואת האמצעים הנוספים שחלקם חסויים, יאפשר כפי שראינו במספר מקרים לאחרונה בהם המרכז עבד, את הגברת האפיקטיביות בעבודת מג"ב בטיפול בפשיעה החקלאית ולתפיסת העבריינים בתחום".

מרכז הבינה שנחנך היום החל בפעילותו המבצעית בחודש נובמבר אשתקד, כאשר הפרשייה הראשונה בה טיפל ובמהלכה העניק המרכז כיסוי טכנולוגי ומודיעיני רחב, הייתה פרשיית "דלתות מסתובבות" במסגרתה עלה בחקירה כי חוליית גנבי בקר מהרשות חדרה מספר פעמים לשטח ישראל תוך כניסה דרך פתחים ושערים בגדר הביטחון בדרום הארץ בעזרת מפתחות שהוחזקו אצל חברי החולייה. לחולייה יוחסו גניבת מעל 100 ראשי בקר וכנגד החשודים הוגשו כתבי אישום חמורים.

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]