טיפול טכני ואוברול לרגל חגיגות 20 שנה לרכבל הארוך במדינה - 0404
טיפול טכני ואוברול לרגל חגיגות 20 שנה לרכבל הארוך במדינה דרור ארצי

טיפול טכני ואוברול לרגל חגיגות 20 שנה לרכבל הארוך במדינה

פרויקט מורכב ביותר הסתיים בימים אלה בצוק מנרה. אתר התיירות המוביל אשר ליבו מושתת על כלי התחבורה המחזיק בשיא הארוך ביותר (כ-2 ק"מ) והיחיד שמחבר את ההר לעמק. הרכבל באתר, הושבת למעלה מחודש לטובת טיפול רחב היקף שכלל את פירוק – הבולביל [גלגל הנעה ראשי] ואת קרוניות הרכבל, החלפת מסבים, טיפול במערכת הבלימה ובמערכת הנעת החרום. כל זאת כחלק מתוכנית התחזוקה הרב שנתית של הרכבל בפיקוח מכון התקנים האוסטרי  – TUV ובהתאם לתקן האירופאי לתחזוקת רכבלים.

טרום הטיפול, נערך המערך הלוגיסטי והניהולי בצוק מנרה, להערכות מקיפה, הזמנת חלקים, חלפים וציוד מורכב מחו"ל. כל קרוניות הרכבל עברו שיפוץ  יסודי וחידוש בכדי לשמור על רמה גבוה  של בטיחות הנוסע, וחווית נסיעה מהנה.

בסיום הפרויקט נערכו בדיקות מקיפות של חוזק החומרים וכדו' ובדיקות נוספות אותם חתמה בדיקת מכון התקנים האוסטרי וכל זאת בהתאם לתקן האירופי לרכבלים.

הרכבל חזר לפעילות סדירה ביום שישי 12.1.18 הציבור מוזמן ליהנות מנסיעה בטוחה ברכבל.

רווי רז יו"ר צוק מנרה, סיכמה את הטיפול המורכב, כמבצע מוצלח ביותר והוסיפה "מדובר בפרויקט בסדר גודל ענק,  אותו הוביל צוות טכני מקצועי ומיומן. ברכב פרטי כולנו  מכירים את הביטוי השגור "טיפול 10,000" ברכבלים מדובר בטיפול 20 שנה, הרכבל חזר לפעילות תקינה. אני קוראת לציבור המטיילים לנצל את החורף המרהיב שלנו בגליל ולהגיע לצוק מנרה ולחגוג אתנו. אנו פותחים את שנת 2018 ומציינים השנה את חג העשרים שלנו, מובטחות הרבה הפתעות".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]