מפתחות להצלחה: תוכנית לקידום תלמידים מהעדה האתיופית - 0404
מפתחות להצלחה: תוכנית לקידום תלמידים מהעדה האתיופית דוברות עיריית קריית אתא

מפתחות להצלחה: תוכנית לקידום תלמידים מהעדה האתיופית

רשת המתנ"סים בקריית אתא מצטרפת אל תוכנית ’מפתחות' של משרד החינוך הכוללת מתן חוגים מסובסדים לילדים מהעדה האתיופית, המגיעים ממשפחות מעוטות יכולת, בכיתות א' עד ד', במטרה לצמצם את הפערים בין האוכלוסיות השונות בחברה הישראלית.

התוכנית תפעל בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, מחלקת הקליטה, המחלקה לשירותים חברתיים והחברה הארצית למתנסים, במטרה לאפשר לילדים ממשפחות קשות יום להשתלב בחוגים מגוונים, ע"פ בחירתם,  מבלי שהמחסום הכלכלי יעמוד בדרכם. ההשתתפות בתוכנית הינה בתשלום סמלי של 10 שקלים לילד לחודש ועד ל-100 שקל לשנה מקסימום, עם אפשרות פריסה לשני תשלומים.

התכנית כוללת גם עשייה חברתית-קהילתית לטובת העמקת ההשתלבות של הילדים יוצאי הקהילה האתיופית בקרב כלל הילדים המשתתפים בפעילויות ברשת המתנ"סים וצמצום פערים בין אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית. בין החוגים שיוצעו בתוכנית: אמנות ומוזיקה, טכנולוגיה ומדע, שפות, חוגי ספורט, מחול ועוד.

התכנית מכוונת לסייע להשתלבות מיטבית של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית על כל רבדיה ע"פ מספר אבני יסוד: שילוב מיטבי, זיהוי הצרכים, צמצום פערים חברתיים, שוויון וטיפוח המצוינות. מרשת המתנסים העירונית נמסר כי: "אנו מחויבים לקהילה האתיופית  כחלק מהפעילות השוטפת שלנו, במטרה שלא יהיה ילד בעיר אשר שבשל קושי כלכלי לא יוכל להשתלב בחוג בשעות אחר הצהריים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]