איך להניע עובדים לתוצאות טובות יותר - 0404
איך להניע עובדים לתוצאות טובות יותר bigstock

איך להניע עובדים לתוצאות טובות יותר

גם העובדים שלכם יכולים להפיק מעצמם הרבה יותר. למען האמת אתם כמעסיקים או כמנהלי משמרת יכולים להפוך את המצב ולהזרים את האנרגיה באוויר. כך שאכן כל עובד ימלא את היום בעשייה מבורכת ולהגיע להישגים נהדרים. יש דרכים ליצור אווירה של מוטיבציה שמובילה להישגים נאים עבור כל עובד לטובת החברה. שימו לב שהמושכות להצלחה הינם בידיים שלכם – המעסיקים. יש לכם בהחלט כלים יעילים להגדלת התפוקה ולהשגת תוצאות טובות פי כמה מהקיים כיום. כיצד? קראו להלן.

טיפים להנעה של העובדים שלכם

 

טיפ ראשון – מה יניע את העובד שלי?

מה עשוי להניע את העובדים שלי? מעסיקים רבים שולפים מהר מידי את ההצעה הקוסמת של בונוסים כספיים. אך הם לא עצרו לרגע כדי לשאול את עצמם – האם אכן כל עובד מוקסם מתוספת כספית בשכרו? האם אכן זה מה שיניע אותו לפעול בצורה יעילה יותר? לא תמיד התשובה לשאלה זו חיובית. יש מקרים בהם העובד לא יצליח לפעול בצורה טובה יותר אל מול הבטחה כספית. ויש לכך הסבר. אצל כל אדם יש מניעים שונים. האחד אכן מושפע בכסף, אצל השני ההשתייכות לחברה היא זו שמעצימה את היכולות. ואילו יש את אלו שמעוניינים לפתח את היכולות ואת הכישורים שלהם. כמובן שלכל אחד מהסוגים הללו צריך יהיה למצוא את המניע המתאים שאכן יגרום לו לפעול.

טיפ שני – הביעו הערכה כנה לעובדים

הערכה היא חלק משמעותי ביותר בחייו של כל אדם. גם עובד מסור ככל שיהיה, צריך לקבל מכם הערכה ומילים טובות על העשייה שלו עבורכם. ניתן לעשות זאת במילים טובות בעזרת לוח למשרד  כך שכל עובדי הצוות יהיו חשופים לו וישאפו להישגים דומים. כל דרך שהיא תהיה טובה לביטוי הערכה שהמעסיק חש כלפי העובד. כאשר אדם חש מוערך יש לו את הכוחות ואת האנרגיות להעצים את העבודה ולהגדיל את תפוקת העבודה שלו במידה ניכרת.

טיפ שלישי – הגדרת יעדים

כאשר מגדירים בצורה ברורה את המטרות, העובדים יודעים טוב יותר לאן הם חותרים. זו כמובן סיבה לכך שהם אכן מצליחים להשיג את המטרה ולקצור את ההצלחה המצופה מהם. חשוב להגדיר את ההצלחה במספרים מדויקים. לא להגדיל את מספר הלקוחות ככל האפשר, אלא להגיע ל -X לקוחות. ניתן להשתמש בלוח משרדי עליו אפשר לרשום את היעדים והתוצאות. חשיפה של העובדים להישגי חבריהם תעודד תחרות ומאמץ רב יותר.

טיפ רביעי – היו חדורי מוטיבציה

המנהל משרה אווירה ומדביק את העובדים בהרגשה שלו. ולכן כאשר אתם בעצמכם חדורים בהמון מוטיבציה אתם משרים זאת על הסובבים אתכם. כך שלפני שאתם מחפשים דרכים להגדיל מוטיבציה שאלו את עצמכם – האם אתם מלאי אמביציה.

טיפ חמישי – שתפו את העובדים

עובד שמרגיש חלק מהעסק נותן מעצמו הרבה יותר. ולכן כדאי לכם לתת לכל עובד הרגשה שרוצים לשמוע אותו. משתפים אותו בהחלטות ומתייחסים בכבוד לדעה האישית שלו.

מעסיקים צוות של עובדים? חפשו את הדרך הנכונה לכם. כך שתצליחו לנהל צוות פעיל שקוצר הישגים נפלאים!

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]