ירושת המיליונים אפשרה את הקמתו של אגף אורתופדי חדש בסורוקה - 0404
ירושת המיליונים אפשרה את הקמתו של אגף אורתופדי חדש בסורוקה

ירושת המיליונים אפשרה את הקמתו של אגף אורתופדי חדש בסורוקה

בטקס מרגש במיוחד שהתקיים השבוע בסורוקה, נחנך האגף האורתופדי החדש בהשתתפות: פרופ' אהוד דודסון, מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ניסים אוחנה, מנהל המערך האורתופדי בסורוקה, עובדי המערך, מטופלים ואורחים נוספים. בטקס נכח גם פרופ' דן עטר, מנהלה לשעבר של המחלקה האורתופדית בסורוקה, שכאות הוקרה והודות לטיפולו המסור באמציה ואילנה כץ ז"ל, החליטו השניים בעודם בחיים לתרום את עזבונם למחלקה האורטופדית בסורוקה לאחר מותם.

אילנה ואמציה כץ ז"ל אנשי חינוך מערד, היו פעילים בעיר והתנדבו רבות למען הקהילה בתחומים שונים. בעודם בחיים החליטו בני הזוג לתרום את כל הונם המוערך בכ-5 מיליון ש"ח לטובת המרכז הרפואי סורוקה, ובצוואתם ביקשו שהתרומה תועבר לסורוקה עם פטירתם.

מחצית מהסכום הוקדשה לרכישת מאיץ קווי למרכז הסרטן, שמיועד לטיפולי קרינה לחולים אונקולוגים.

המחצית השניה הוקדשה להקמת אגף אורתופדי חדש בבית החולים.

המערך האורתופדי בסורוקה כולל : שתי מחלקות אשפוז, יחידה לאורתופדיית ילדים, חדרי ניתוח, מיון אורתופדי  ומערך אמבולטורי מהגדולים בארץ. צוות המערך האורתופדי מבצע בשנה כ- 2,600 ניתוחים במגוון רחב של תחומי רפואה אורתופדית. המערך האורתופדי מהווה מחלקת אם של המחלקות האורתופדיות בבתי החולים ברזילי באשקלון וביה"ח יוספטל באילת ומעניק למטופליהם מענה במקרים אורתופדיים מורכבים.

ד"ר ניסים אוחנה, מנהל המערך האורתופדי בסורוקה: "אמציה כץ ז"ל, שטופל שנים רבות במחלקה האורתופדית ואילנה כץ ז"ל שטופלה במערך האונקולוגי, תרמו את כל רכושם שנותר לאחר מותם, למחלקה האורתופדית והאונקולוגית בסורוקה. לאורך השנים בהם אמציה טופל, ראה את הטיפול של הצוות המסור במחלקה האורתופדית. המנוח וזוגתו היו עדים בין השאר לתקופה בה נשאה המחלקה בנטל קשה והירואי, במהלך מבצע צוק איתן.

אני משוכנע כי המראות להם נחשפו והחוויות להם היו עדים, גרמו להם לעשות מעשה. אין לי ספק כי היכרותו רבת השנים של אמציה ז"ל עם דמותו המיוחדת של פרופ' דן עטר, גרמה לו ולרעייתו לבקש ולצבוע את התרומה בגוון אישי מאוד על מנת להוקיר דווקא אותו. המחלקה בראשותי תמשיך לעשות לילות כימים על מנת להעניק את הטיפול המיטבי לחוסים בצילה ותמלא בכל המובנים את צוואתם של אלו אשר האמינו בה ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]