ח''כ לשעבר יוני שטבון הכריז על מועמדותו לראשות העיר נתניה - 0404
ח 0404

ח"כ לשעבר יוני שטבון הכריז על מועמדותו לראשות העיר נתניה

יוני שטבון הכריז הערב (שני), על מועמדותו לראשות העיר נתניה באירוע שהתקיים במלון בלווייס בנוכחות פעילים ותומכים מכל השכונות בעיר.

הסלוגן הרשמי שילווה את קמפיין הבחירות יהיה ׳׳אחריי! יוני שטבון לראשות נתניה׳׳. המילה אחריי משלבת בצורה הכי ישראלית את דור המנהיגות החדש שיוני נמנה עליו ביחד עם שורה ארוכה של מנהיגים בארץ ובחו׳׳ל, דור צעיר שמחובר לשטח, יוצא מהמשרדים, נפגש עם הציבור, מקשיב ופועל למענו.

בחודשים האחרונים שטבון שקד על הקמת תשתית ארגונית והסברתית לצורך הקמפיין, וכיום שותפים למהלך מיטב המוחות בעלי ניסיון ארצי ומוניציפאלי מהמעלה הראשונה.

בסקרי עומק שנערכו התברר כי שטבון הוא המועמד המוביל מבין המועמדים נכון להיום שמאתגר את ההנהגה הקיימת בעיר. שטבון נהנה מתמיכה חוצת מגזרים ומפלגות, ובימים אלה הוא שוקד על הקמתה של רשימה שתייצג את הפסיפס הכל כך מיוחד של נתניה.

0404

מדברי שטבון הערב: "לפני אחת עשרה שנה, במלחמת לבנון השנייה, רגעים לפני הקרב הקשה בבינת ג'בל, עמדתי כמפקד עם חיילי מגולני על הרכס הגבוה בעומק השטח על אדמת לבנון. שם, באותם רגעים, לצד הידיעה שלא בטוח אם אחזור חי מהקרב, קיבלתי את ההחלטה: להקדיש את חיי לעשייה ציבורית למען עם ישראל גם לאחר שאפשוט את המדים.

אחיי וחבריי תושבי נתניה: החלטתי להתמודד על ראשות העיר נתניה. אתמודד מול כל מועמד או מועמדת, ויחד איתכם גם אנצח. גדלתי בעיר שלנו. בן בכור להורים שעלו מצרפת היישר לשכונות של העיר. ילד של שנות השמונים, נע בין חוף הים והגלשן לבין לימודים בתיכון והדרכה בתנועת הנוער. אני מאוהב בעיר בזו, אני מאוהב בפסיפס האנושי שמרכיב אותה.

נתניה שלי היא מפגש אמיתי בין עולה חדש – לצבר ישראלי מחוספס. נתניה שלי היא שכנות טובה וכבוד בין דתיים, חילוניים ומסורתיים. בכל מקום ובכל זמן בהם פעלתי והובלתי- כסגן אלוף בצה"ל, כחבר בכנסת ישראל ובמגזר העסקי, מלווה אותי עיר ילדותי.

חברים, הגיע הזמן להתחדשות בעיר נתניה. אחרי עשרים שנה, הגיעה העת למנהיגות וניהול חדש של העיר. בכל העולם, וגם בארץ, מתפתח דור חדש של מנהיגות צעירה וחדשנית. בבאר שבע, החליף חברי הטוב רוביק דנילוביץ' הצעיר והמוכשר, את ראש העיר יעקב טרנר המוכר והוותיק. גם בערים נוספות בישראל ובתפקידים בכירים בממשלה – מובילים היום דמויות מוכשרות, ערכיות וצעירות.

באירופה, עשרות מיליונים של תושבים הבינו כי הממסד הוותיק "עשה את שלו", ובבחירות האחרונות נבחרו נשיאים חדשים וצעירים המביאים בשורה מרעננת. כן, גם בנתניה נעשה זאת, בואו אחריי!

חברים,
מהמקום הזה, אני יוצא יחד אתכם למסע של תשעה חודשים עד הבחירות. מסע שבסופו נביא מנהיגות חדשה לנתניה. זה יהיה מסע של הקשבה. אגיע כדי להקשיב, אגיע לכל פינה בעיר, לכל שכונה, אגיע לכל מפגש. אגיע לשכונות הוותיקות ולשכונות החדשות. את תכנית העבודה נכתוב יחד. זו העיר שלנו – שלכם ושלי. בזמן הקרוב, אציג לכם את הרשימה שלנו למועצת העיר.

זו תהיה רשימה של נשים וגברים, חילוניים, מסורתיים ודתיים, צעירים ומבוגרים, עולים וותיקים, זו תהיה נתניה. זו תהיה גלריה של נתניתים שאכפת להם מהעיר, מהתושבים, ולא מעצמם. אחיי וחבריי תושבי נתניה – אני קורא לכם, בואו אחריי! בעוד תשעה חודשים, יחד אתכם ובעזרת ה', נוביל למנהיגות חדשה בעיר. תודה רבה".

סא”ל (במיל’) יוני שטבון, ח”כ לשעבר וסגן יו”ר הכנסת בין השנים 2013-2015. שטבון נשוי ואב לשמונה ילדים, בן העיר, גדל והתחנך בנתניה. סיים בהצטיינות תואר ראשון בלימודי ממשל ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה ובוגר תואר שני במנהל עסקים (ExMBA) בתוכנית המנהלים של האוניברסיטה העברית ירושלים.

במשך שנים שירת ביחידת העילית אגוז כקצין ומפקד. על תפקודו בקרב במלחמת לבנון השנייה הוענק לו צל”ש הרמטכ”ל. כיום משרת כמג”ד חי”ר במילואים. בתקופתו כחבר כנסת, לצד עבודתו הפרלמנטרית בתחומי ביטחון וחברה, הקים את ‘פורום השכונות’ לקידום וחיזוק מוקדים בפריפריה החברתית של ישראל מול משרדי הממשלה והמרחב המוניציפאלי.

בתפקידיו השונים ובמהלך שירותו הצבאי והציבורי צבר ניסיון רב בניהול ותכנון פרויקטים רחבי היקף בשילוב משרדי הממשלה והרשויות מקומיות, חברות וארגונים ציבוריים. בשנת 2011 ייסד את משרד כנף- אסטרטגיה, המתמחה בייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים. שטבון הינו מרצה מבוקש בארגונים ציבוריים וחברות עסקיות בנושא קבלת החלטות במצבי קיצון. ספרו ‘תחת אש’ בהוצאת ידיעות ספרים נמכר באלפי עותקים ותורגם למספר שפות.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]