25 דירות עבור אנשים בעלי מוגבלויות יירכשו על ידי משרד הבינוי והשיכון - 0404
25 דירות עבור אנשים בעלי מוגבלויות יירכשו על ידי משרד הבינוי והשיכון יוסי זמיר

25 דירות עבור אנשים בעלי מוגבלויות יירכשו על ידי משרד הבינוי והשיכון

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, והמשנה למנכ"ל ג'וינט ישראל חתמו היום (שני) על הסכם ראשון מסוגו לרכישת 25 דירות עבור אנשים בעלי מוגבלויות בעלות תקציבית של כ-42 מיליון ש"ח.

הפיילוט החדש בהובלת משרד הבינוי והשיכון בשיתוף ג'וינט ישראל, קרן משפחת רודרמן ושותפים נוספים, שצפוי לצאת לדרך כבר בימים הקרובים, יספק דירות עבור אנשים עם מוגבלויות.

בכל דירה יתגוררו עד שלושה אנשים עם מוגבלות, לאחר שאלה יבחרו את הדירה בה ירצו להתגורר ובמידה ויגורו עם שותפים, יבחרו גם את השותפים לדירה. כל אחת מהדירות שיירכשו ישמשו אך ורק עבור מטרת מיזם הדירות וייעודה לא ישונה.

יוסי זמיר

השר גלנט התייחס לפרויקט ואמר כי "גם לאנשים עם מוגבלויות מגיע לחיות בכבוד, מיזם הדירות שאנו חותמים עליו היום מהווה צעד משמעותי ותקדימי עבורם. מיזם זה ייתן פתרון דיור מתאים וראוי לאנשים עם מוגבלויות אשר רוצים להשתלב בקהילה ולחיות חיים רגילים בתנאים המתאימים להם. הדאגה לאוכלוסיות חלשות ובמיוחד לציבור האנשים עם מגבלות היא מבחן מוסרי ראשון במעלה למדינת ישראל ולאופי הנהגתה – זהו המצפן המנחה עבורי וזו הרוח בה פועל משרד הבינוי והשיכון בשיתוף עם ג'וינט ישראל וקרן משפחת רודרמן".

המשנה למנכ"ל ג'וינט ישראל, ד"ר סיגל שלח, אמרה כי "רמת המיסוד בישראל היא גבוהה מאוד ביחס לארה"ב ולמדינות מפותחות אחרות וללא ספק שילוב של אנשים עם מוגבלות בקהילה תאפשר לייצר הזדמנות לשילוב אמתי ומשמעותי ולהסטת משאבים לכיוונים אלה בעתיד.
הנושא של יצירת פתרונות דיור בקהילה הוא אחד המשמעותיים שבהם. אנחנו מתחילים עכשיו להוביל את המגמה של יציאה ממוסדות ומבתי הורים ויצירת הזדמנויות לאנשים עם מוגבלות לגור באופן מכובד, איפה שהם רוצים ועם מי שהם רוצים כמוני כמוכם בקהילה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]