פרידה מעשית: רכש מקרר נוסף ואסר על אשתו להשתמש בו - 0404
פרידה מעשית: רכש מקרר נוסף ואסר על אשתו להשתמש בו 0404

פרידה מעשית: רכש מקרר נוסף ואסר על אשתו להשתמש בו

אחרי 20 שנות נישואין, החליט הבעל כי הגיע הזמן להיפרד מאשתו. בשלב זה הוא לא היה מוכן להתגרש אבל החל בפרידה מעשית כשהשיא היה לפני מספר שבועות, כאשר רכש מקרר נוסף לדירתם המשותפת והניח בתוכו את המצרכים שרכש, אלא שהוא לא הסתפק בכך ואסר על רעייתו לעשות שימוש במקרר החדש.

בית הדין הרבני יצטרך עתה לקבוע האם הפרדה ללא גירושין מותרת על פי ההלכה.

לכאורה, מדובר בזוג החי בשקט ובשלווה באחד הישובים היותר נחשבים בצפון ולהם דירה על שטח אדמה גדול. הבעל הוא הבעלים של מפעל גדול ואילו האישה אחות בבית חולים בצפון. הכנסת שני בני הזוג בשנה, מסתכמת בסכומים של שבע ספרות.

מכתב התביעה שהגישה האישה, באמצעות עורך הדין גדלי סולן נטען בין היתר כי מתחילת חיי הנישואין של הזוג התנהגותו של הבעל היתה מוזרה. בין היתר לא רצה שילדיו ורעייתו יפגשו את הסבא והסבתא וכך אכן היה במשך שנים.

בני הזוג פנו לטיפול זוגי אבל המצב הלך והחמיר. "בשנים האחרונות החל בעלי לבצע מהלכים של הפרדה מעשית בתוך הבית. הוא ביקש לישון בחדרים נפרדים".הוא תבע מאשתו לתלות את הכביסה המשפחתית במתלה אחד והוא עצמו השתמש במתלה אחר. הוא דרש לבשל לעצמו ואסר על אשתו ולילדיו לאכול מהאוכל שהוא בישל. "השיא היה כשרכש מקרר ואת כל המצרכים שלו שם בתוכו ואסר עלי לעשות בו שימוש", כתבה האישה בתביעה.

עו"ד סולן טוען כי בידי האישה ראיות לכל מעשיו של הבעל לאורך השנים. "בני הזוג הגיעו למצב שהבעל אסר על אשתו להיות בחלקים מסוימים בתוך הבית. סירב להתקלח באותה מקלחת שבה התקלחו היא וילדיו. השליט טרור של ניקיון".

האישה מבקשת מבית הדין הרבני לחייבו בגט ובתשלום כתובה לאלתר. במקביל הגישה תביעת מיליונים לבית המשפט למשפחה לחלוקת הרכוש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]