ליברמן הגיש הצעה להסדרת חוות גלעד כיישוב מן המניין - 0404
ליברמן הגיש הצעה להסדרת חוות גלעד כיישוב מן המניין

ליברמן הגיש הצעה להסדרת חוות גלעד כיישוב מן המניין

חמישה ימים לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד, בחוות גלעד, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הניח היום (א') על שולחן מזכירות הממשלה הצעת מחליטים להסדרת המאחז כישוב מן המניין.

הצעת המחליטים שגיבש שר הביטחון קובעת כי יש "לקדם הקמת ישוב חדש על קרקע בבעלות ישראלית באזור השומרון. הישוב יפעל במסגרת המוניציפלית של המועצה האזורית שומרון, יקבל סמל יישוב עצמאי, ויקלוט בין היתר תושבים שמתגוררים כיום על אדמות פרטיות באזור".

ההצעה מסמיכה את שר הביטחון להטיל על הגורמים הרלוונטיים, לבצע את עבודת המטה הנדרשת לשם בחינת ההיבטים המשפטיים הנוגעים להקמת יישוב הקבע, איתור מיקום מדויק להקמתו, בחינת כלל ההיבטים התכנוניים, התשתיתיים והסביבתיים וקידום תכנית המתאר של הישוב במוסדות התכנון המוסמכים.

שר הביטחון ליברמן: "מפעל ההתיישבות היה מאז ומתמיד מרכיב חשוב בתפיסת הביטחון הכוללת של התנועה הציונית, עוד מימי חומה ומגדל. גם היום, להתיישבות היהודית יש תרומה עצומה לשמירה על גבולות הארץ ועל חבלי מולדת. אני מקווה שכל הגורמים הרלוונטיים יירתמו בהקדם לקידום המהלך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]