גלעד שמין -"הנשיא טראמפ לא יפסיק להילחם בתקשורת". - 0404
גלעד שמין - הבית הלבן

גלעד שמין -"הנשיא טראמפ לא יפסיק להילחם בתקשורת".

בחלוף שנה מרגע בחירתו הסנסציונית לנשיא ארה"ב, ניתן לומר כי על דבר אחד מסכימים תומכיו ומתנגדיו, הנשיא והתקשורת נמצאים במלחמה חסרת מעצורים. לדעת  גלעד שמין יועץ שיווק ומכירות בינלאומיים, הטינה והאיבה בין הנשיא לבין חלקים בתקשורת מושרשים עוד הרבה קודם כניסתו לבית הלבן, אך התדרדרו לשפל חסר תקדים עם רגע כניסתו לתפקיד.

"נראה כי חלקים בתקשורת הופתעו, או שבחרו לא להכיר ביכולותיו, לדברי גלעד שמין, "הנשיא משלב ניסיון תקשורתי רחב טרם בחירתו, אך היותו רב אומן השולט בצורה מושלמת באומנות המכירה עזרה לו אולי יותר מכל בשכנוע מצבעים, ניתן היה לראות זאת בכל עימות פוליטי בו נדרש להפגין יכולות שכנוע. רבים טעו לחשוב שהאיש מגלם דמות בהצגה ועם רגע כניסתו לתפקיד יוריד את המסכה, יתמתן ויהפוך עם התפקיד לממלכתי, כיאה לאיש העומד בראש המעצמה הגדולה בעולם, נראה כי הדבר התבסס בעיקר על משאלת לב".

ההתנהלות התקשורתית התקיפה של הנשיא מעוררת מחלוקת, מצדדיו של הנשיא טוענים כי טראמפ הבין כי לא יהפוך לחביב התקשורת ללא קשר לתפקודו וההחלטות אותם יקבל, בשל כך בחר להמשיך ולחזק את הקו שהביא לו בסיס תמיכה רחב בקרב תומכיו השמרנים, התקפות חוזרות ונשנות על המגמתיות בסיקור התקשורתי.

על הטענה שעליו לנהוג בתקשורת בנדיבות של מנצחים משיב גלעד שמין כי יתכן שזוהי שגיאה בהבנת האישיות של הנשיא, "ישנם רבים החושבים כי הוא מברך על כל התקפה ארסית המגיעה אליו, לדעתם הדבר משרת אג'נדה שרבים מתומכיו מאמינים כי התקשורת עושה יד אחת על מנת להחליפו".

הפופולאריות הרבה של המדיות החברתיות גרמה לשינוי מאזן האימה בין פוליטיקאי המבקש לעצמו סיקור חיובי לבין התקשורת המדווחת, לדעת גלעד שמין רבים בתקשורת עדין לא הפנימו שנוצר עולם חדש בו ניתן להעביר מסרים ממוקדים לציבור מעל לראש התקשורת. בדיוק כפי שעושה הנשיא פעמים רבות בעזרת שימוש ברשת הטויטר.

"החשיבה המסורתית על חשיבות חיזוק מערכות היחסיים עם גופי התקשורת מתמוססת לה, רשתות חברתיות בראשם פייסבוק וטויטר  דוחקים ומחלפים אותה מלהיות גורם מתווך ראשי בצריכת המידע, על התקשורת לעשות חושבים על מנת לא לאבד לגיטימציה בקרב הציבור כגורם אובייקטיבי המסקר חדשות ללא מושא פנים".

הביקורת המגיעה מצד התקשורת כי ההתקפות המתמשכות מצד הנשיא טראמפ  פוגעות בדמוקרטיה צריכה לשמש  נורת אזהרה עבור שני הצדדים.

המשך ההתכתשות מסוכן לשני הצדדים, מצד התקשורת הדבר מערער ללא ספק את אמינותה, היא נתפסת כבעלת אינטרס גם כאשר יש בביקורת המובאת דברי טעם, דבר המסכן את החשיבות שיש לתקשורת בחשיפת שחיתות וכשלים בניהול השלטון.

מן העבר השני גם הנשיא טראמפ והצוות המקיף אותו צריך לעצור ולעשות בדק בית, הבוז המופגן אותו הוא רוחש לתקשורת עלול להרתיע רבים מהקהלים הניטרליים אשר לא רואים עצמם משויכים באופן אוטומטי למחנה דמוקרטי או רפובליקני".

על דבר אחד תומכיו ומתנגדיו של טראמפ מסכימים, השנה השנייה לכהונתו תהיה לא פחות יצרית ומלאת עניין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]