החוק יתוקן: שר יוכל למנות ראשי דירקטוריונים בחברות ממשלתיות - 0404
החוק יתוקן: שר יוכל למנות ראשי דירקטוריונים בחברות ממשלתיות שלמה מור, חדשות 0404

החוק יתוקן: שר יוכל למנות ראשי דירקטוריונים בחברות ממשלתיות

ועדת השרים למינויי בכירים בשירות הציבורי בראשות שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין הודיעה היום (ראשון), כי יפעלו לתיקון חקיקה, לפיו שר יוכל למנות את ראשי הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות.

בנוסף, ועדת השרים הסכימה עם המתווה שהציע ינקי קווינט ראש רשות החברות הממשלתיות לפיה ניתן יהיה למנות דירקטורים מקצועיים במסלול תואם נבחרת והנבחרת תישאר. כמו כן, יקוצרו זמני המינויים ויוכלו למנות דירקטורים גם במהלך הכהונה.

כך, הוועדה לבדיקת מינויים תתכנס אחת לשבועיים או שלושה, יוגדרו זמני הטיפול במועמדות, תוגבר שקיפות הליך בחינת המועמדים כך שניתן יהיה לדעת בכל רגע נתון מה מצב הטיפול במועמדות. כחלק ממגמת השקיפות, מזכירות הוועדה תפרסם באתר האינטרנט של רשות החברות את מועדי ישיבות הוועדה, את סדר היום ואת שמות המועמדים שהוועדה אישרה.

השרה שקד: "עוד משילות ועוד שקיפות. כחלק מהפעולות שלנו להגברת המשילות, רק טבעי הדבר שהשר הרלוונטי יוכל למנות את יו"ר הדירקטוריון. השר הוא נציג הציבור הבכיר והחברה צריכה לפעול לפי המדיניות שהוא מתווה".

השר לוין: ״אנו ממשיכים לפעול בכדי לאפשר לשרים להוביל את המדיניות לשמה הם נבחרו. מינוי יו״ר הדירקטריון על ידי השר והשינויים המתבקשים שאנו מובילים באופן מינוי הדירקטורים חשובים להגברת המשילות, השקיפות ומימוש מדיניות השרים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]