ז׳יל טייב, סגן נשיא ה-crif: ״האנטישמיות בצרפת חזרה וצרפת הולכת לשלם את המחיר״ - 0404
צילום: 0404

ז׳יל טייב, סגן נשיא ה-crif: ״האנטישמיות בצרפת חזרה וצרפת הולכת לשלם את המחיר״

סגן נשיא ה-crif שוחח עם חדשות 0404 והתייחס לאנטישמיות בצרפת ולגל הטרור נגד יהודים. כזכור, במקרה הטרור האחרון הושחתו פנייה של נערה יהודייה.

טייב לחדשות 0404: ״יש דברים שאנחנו צריכים להגיד – האנטישמיות שאנחנו הכרנו השתנתה ויש משהו חדש. האנטישמיות החדשה שבאה מהמוסלמים הקיצונים שגדלו בצרפת אבל לא רצו להכיר, כמו ההורים שלנו, בכך שצרפת היא מדינה דמוקרטית שטוב לגדול בה.

אנחנו כיהודים גאים בשורשים שלנו כיהודים. כעת בכל הפרברים הקיצונים המוסלמים גדלים נגד צרפת ונגד היהודים. יש יותר מ-13 יהודים שהרגו אותם – זו אנטישמיות שהרגה את שרה חלימי זכרה לברכה.

כל הזמן שיש בעיות נגד יהודים אנחנו צריכים להגיד שזו אנטישמיות. החוק צריך לדעת שאם אחד הורג יהודי כמו לפני כמה ימים כשצעירה בת 15 הולכת ברחוב וכולם יודעים שהיא יהודיה – הבחור שתקף אותה לא אמר דברים נגד יהודים כי הוא ידע שיואשם באנטישמיות ויהיה לו קשה. הם למדו כמה דברים.

האנשים שרוצחים יהודים הם אנטישמים. האנטישמיות בצרפת חזרה. צרפת הולכת לשלם את המחיר. העם הצרפתי רוצה לחיות יחד, אבל יש אנשים שלא״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]