מבקר המדינה הגיש תלונה במשטרה נגד ראש העיר עפולה: דורש לפתוח בחקירה פלילית - 0404
מבקר המדינה הגיש תלונה במשטרה נגד ראש העיר עפולה: דורש לפתוח בחקירה פלילית יח''צ

מבקר המדינה הגיש תלונה במשטרה נגד ראש העיר עפולה: דורש לפתוח בחקירה פלילית

בצעד חסר תקדים הגיש היום (ראשון), משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, תלונה במשטרה נגד ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, על הפרת צו הגנה זמני שנתן מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור השופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא למהנדס העירייה מר ישראל קנטור. והיא מתבקשת לפתוח חקירה פלילית נגדו.

התלונה למשטרה היא בחשד לעבירה על סעיף 287 לחוק העונשין- הפרת צו הגנה זמני.

בצו שניתן ב-10.5.17, כותב מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בין השאר:  "הריני מצווה בזה כי עיריית עפולה תמשך להעסיק את מר ישראל קנטור ולא תפגע בתפקידו, במעמדו, בסמכויותיו ובזכויותיו כעובד וכמהנדס העירייה, לא תקיים את השימוע אליו זומן במועד שנקבע או בכל מועד אחר ולא תוציאו לחופשה כפויה, וזאת עד למתן כל צו או הוראה אחרת על ידי".

לאחר הוצאת הצו הזמני, פנה מר קנטור והלין כי צו ההגנה מופר. לטענתו, הוא ממודר, ובין היתר אינו מזומן לישיבות הנוגעות לנושאים שהיו בטיפולו עד מתן הצו הזמני. בנוסף, פרויקטים שבהם טיפל הועברו לטיפול החברה הכלכלית בעפולה. לתלונה צורפו דוגמאות רבות המעידות לכאורה על הפרות כאמור.

בפגישה שקיים צוות מנציבות תלונות הציבור עם ראש העירייה, הוא אישר את טענות מר קנטור באומרו: "הוא לא יוזמן לישיבה. גם אם אני מפר את הצו. אני לא יכול לעבוד עם האדם הזה…".

זאת ועוד, לצוות הבירור הומצאה הנחייה מפורשת של ראש העירייה למדר את המתלונן; בתכתובת דוא"ל שאל מנהל מינהל החינוך את ראש העירייה אם ניתן להיפגש עם המתלונן  ישראל קנטור ונענה כי: "מאוד אבקש להימנע מכל מפגש או מגע שרק מאפשר לו להמשיך ולתקוע את העסק".

את התלונה הגיש יועץ המבקר לתפקידים מיוחדים ניצב (בדימוס) עמיחי שי לראש אגף החקירות והמודיעין ניצב גדי סיסו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]