שוחרר החשוד המרכזי בתקיפת הילדים בטיול בר המצווה סמוך לקוצרא - 0404
שוחרר החשוד המרכזי בתקיפת הילדים בטיול בר המצווה סמוך לקוצרא

שוחרר החשוד המרכזי בתקיפת הילדים בטיול בר המצווה סמוך לקוצרא

זעם בקרב הורי הילדים שהותקפו בטיול בר המצווה לפני כחודשיים, סמוך למגדלים: התוקף המרכזי זוהה על ידי האב שהתלונן כי הותקף על ידו באבן לראשו, אך בית השופט הצבאי הורה לשחררו בשל "פגמים בהליכי הזיהוי".

במהלך החקירה זיהו המתלוננים את התוקף המרכזי, תוך כדי עימות שנערך בינו לבין המתלוננים, אך השופט העביר ביקורת על המשטרה, שלדבריו הייתה צריכה לערוך "מסדר זיהוי חי או להכין מסדר זיהוי מרובה תמונות" והוסיף: "העובדה שבמהלך העימות שוב זיהה המתלונן את העורר כמי שתקף אותו, כבר חסרת משקל כמעט לחלוטין. אותם פגמים נפלו בשני הליכי הזיהוי שנערכו לשני העדים. העובדה שגם המתלונן וגם בנו זיהו את העורר בתמונות שהוצגו להם, אמנם מגבירה במעט את הסיכוי שהזיהוי נכון, אך אין בכוחה לרפא את מכלול הפגמים שנפלו בשני הליכי הזיהוי אשר היו עלולים לגרום לזיהוי שגוי".

האב שהותקף בטוח בזיהויו של התוקף, שתקף לדבריו את הנערים ופצע אותו באבן שהשליך לראשו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', המלווה את המתלוננים, העביר ביקורת על התנהלותו של השופט, שלדבריו משחרר חשוד שזוהה בוודאות רק בגלל שאלות שהעלה השופט: "העצור ששוחרר זוהה כאחד מהתוקפים המסוכנים ביותר שהיו שם, והוא זוהה בוודאות מלאה על ידי הנפגעים וללא כל ספק מצידם. גם אם עולות תמיהות על צורת החקירה בה חקרה המשטרה, לא ייתכן לשחרר בן אדם שזוהה בוודאות ככזה שניסה לרצוח, רק בגלל שאלות אזוטריות שהשופט מעלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]