הושמדה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מתחת למעבר כרם שלום (צפו בתיעוד) - 0404
צילום: דובר צה״ל

הושמדה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מתחת למעבר כרם שלום (צפו בתיעוד)

הבוקר הסתיים סיכול והשמדה של מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל מתחת למעבר כרם שלום. אמש, (מוצאי שבת) תקפו מטוסינו את מנהרת הטרור.

הפעולה בוצעה בהובלת פיקוד הדרום, במרחב המעבר, בשטח ישראל. מדובר במנהרת טרור המשויכת לארגון הטרור חמאס. המנהרה חצתה את גדר המערכת, עוברת תחת מעבר כרם שלום בסמוך לצינור הגז וממשיכה לשטח מצרים.

מצה״ל נמסר כי, ״מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית, סיכון אזרחי ישראל וחבלה במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל למען אזרחי עזה.

דובר צה״ל

לאור זאת, סגירת מעבר הסחורות בכרם שלום הוא צעד ביטחוני מתחייב לביטחון השוהים באזור המעבר. ההשלכות מסגירת המעבר מוטלות גם הן על ארגון הטרור חמא"ס שבוחר פעם אחר פעם לפגוע ברווחתם של תושבי עזה״.

עוד נמסר כי, ״המנהרה אותרה באמצעות יכולת משולבת טכנולוגית מודיעינית ומבצעית, ומאז נלמדה ונחקרה עד לנטרולה הבוקר. סיכול מנהרת הטרור, שלישית בשטח ישראל בשבועות האחרונים, היא הוכחה נוספת ליכולות מבצעיות, מודיעיניות וטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך שפותחו בצה"ל.

איתור מנהרת הטרור הוא חלק ממאמץ הגנתי נרחב המובל על ידי כוחות צה"ל ופיקוד הדרום. אין לצה"ל כוונה להביא להתדרדרות המצב אך נמשיך לפעול כנגד כל הפרת ריבונות ישראלית. אנו ערוכים ומוכנים למגוון רחב של תרחישים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]