לאחר למעלה מ-20 שנות המתנה: כביש עוקף נבי אליאס נפתח הבוקר לתנועה - 0404
צילום: רועי חדי

לאחר למעלה מ-20 שנות המתנה: כביש עוקף נבי אליאס נפתח הבוקר לתנועה

כביש 55 עוקף נבי אליאס נפתח הבוקר לתנועת נהגים ומסיים עשרות שנים של עבודה ומאמצים מול הממשלה לאישור סלילת הכביש. בניית הכביש העוקף, בעלות של כ-60 מיליון ש"ח, מהווה חלק מהסיכומים בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו לבין ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, לאחר מאהל המחאה שהקים ראש מועצת שומרון יחד עם ראשי ההתיישבות לאחר הפיגוע בו נרצחו בני משפחת הנקין, לפני כשנתיים. בשנה וחצי האחרונות, עבד ראש המועצה האזורית שומרון בשיתוף פעולה עם ראש מועצה המקומית קרני שומרון יגאל להב ומנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ לביצועו וסלילתו של הכביש. בפרויקט לקח חלק רב גם סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן.

מדובר בכביש העוקף הראשון שנסלל ביהודה ושומרון לאחר שנים ארוכות. הכביש יאפשר לתושבי צופים, מעלה שומרון, קרני שומרון, שבי שומרון, עמנואל, קדומים, יקיר, חוות יאיר, נופים ויישובי גב ההר, נסיעה בטוחה ונוחה יותר לשרון ולכפר סבא.

הבוקר ביצעו דגן וצוותו יחד עם יגאל להב קרני נסיעה ראשונה והיסטורית בכביש החדש.

דגן: "הכביש הזה רחב וגדול בהשקעה של 60 מיליון ש״ח ובע"ה הוא יסייע לבטיחות של הנוסעים היהודים והערבים כאחד ולכל מי שנוסע כאן. אנו צופים כי הכביש יהווה זרז משמעותי לגדילת ההתיישבות בשומרון והגעה למיליון יהודים ביו"ש. כבישים חדשים לצד תוכניות מתאר הם היתדות המרכזיים לגדילה של ההתיישבות ביו"ש״.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן: "דוקא בשבוע קשה זה שבו נגזלו חייו שת הרב שבח הי"ד, פתיחת כביש עוקף נבי אליאס היא נקודת אור חשובה שתוסיף בטחון ובטיחות לכל הנוסעים בציר החשוב הזה.

אנחנו ממשיכים לקדם כבישים נוספים ביהודה ושומרון יחד עם ראשי הרשויות ונציגי צה"ל, המינהל האזרחי והתחבורה״.

להב: "קוראים לכל הזוגות הצעירים שרוצים לבנות פה את ביתם החדש: הגיעו לכאן, יש לנו פה בתים חדשים עבורכם ונשמח לראות אתכם משתמשים בכביש הזה בצורה בטוחה. תודה ליוסי דגן ולכל מי שעזר לעשות את הפרויקט המדהים הזה, זה שבוע כל כך מורכב וחשוב לבוא עם בשורה לקראת סוף השבוע לכל התושבים״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]