ועדת הכלכלה תתכנס לישיבה מיוחדת לסיכום הקטל בדרכים לשנת 2017 - 0404
ועדת הכלכלה תתכנס לישיבה מיוחדת לסיכום הקטל בדרכים לשנת 2017 דוברות ועדת הכלכלה

ועדת הכלכלה תתכנס לישיבה מיוחדת לסיכום הקטל בדרכים לשנת 2017

בשבוע הבא: ביוזמת היו"ר כבל ובהמשך לשימוע הציבורי והמעקב הרצוף – ועדת הכלכלה תתכנס לישיבה מיוחדת לסיכום הקטל בדרכים לשנת 2017.

הוועדה תמשיך להכין לקריאה ראשונה הצעות חוק להסדיר זכויות מפוני כפר שלם, תכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה שנועדה לשים סוף למבצעים הפיקטיביים ואת ההצעה לרפורמה במוניות השירות, תדון בנוקשות פקחי הרכבת הקלה בירושלים ובמכירות פומביות של חבילות בדואר ישראל ותעסוק בנושאים רבים נוספים: הוועדה המשותפת כלכלה-כנסת תחל להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להסדרת הערוצים הייעודיים.

בשעה 09:00 – הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת הכנסת תחל להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתקן את חוק התקשורת על מנת להסדיר את הערוצים הייעודיים. הישיבה תתמקד בהגדרת נתח שוק הפרסום ואופן קביעתו, סיווג סוגי הרישיונות (זעיר, קטן, בינוני וגדול) והחובות שיחולו עליהם, אחזקות מותרות לבעלי הרישיונות (בעלויות צולבות) והוראות מעבר. הישיבה תשודר בערוץ הכנסת.

יום שני, כ"ח בטבת תשע"ח, 15 בינואר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תדון בבקשת המשרד להגנת הסביבה להקצות השנה 13 מיליון שקל מכספי קרן הניקיון לצורך בדיקות אוויר סביבתיות ובדיקות פתע לאיתור זיהום אוויר בארובות מפעלים. מדובר בישיבה שנייה בעניין, לאחר שלפני כחודש וחצי סירב יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל, לאשר את הבקשה. היו"ר כבל הודיע כי לא יאשר את ההעברה עד שלא ימצא פתרון שימנע את סגירת מפעל אביב מחזור בדרום ופיטורי העובדים, זאת לאחר שקיבל את בקשתו של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בעניין.

בשעה 11:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה ראשונה שתי הצעות חוק שנועדו להבטיח את זכויות המפונים משכונת כפר שלם בתל אביב, שהגישו חברת הכנסת נאוה בוקר, יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל, חברי הכנסת דב חנין ויעקב מרגי וחברת הכנסת נורית קורן. הוועדה קיימה כבר מספר ישיבות בהצעה, אולם כזכור בישיבות עלו מחלוקת באשר לקריטריונים שיקבעו מי זכאי לפיצוי וכן באשר לעיקרון הקובע כי הפיצוי שיינתן לא יחרוג מהסכום הכולל שיתקבל ממכירת הקרקע (עיקרון של משק סגור).

בשעה 13:00 – לבקשת חברת הכנסת עליזה לביא וחברי הכנסת עמר בר לב ומסעוד גנאים, הוועדה תדון במכירות פומביות של חבילות בדואר ישראל. בעקבות תחקיר ששודר לאחרונה בערוץ 10, ממנו עלה כי חברת דואר ישראל מבצעת מכירות פומביות של מוצרים מתוך חבילות שלא נדרשו ומכניסה את הרווח לקופתה, ביקשו חברות וחברי הכנסת לקיים את הדיון. לטענתם, "ממצאי התחקיר מעלים שאלות אתיות מטרידות בדבר התנהלות הדואר, ובראשן מי התיר את המכירות, כיצד נתקבלה ההחלטה ומדוע עובדי הדואר עצמם רשאים להשתתף בהן".

יום שלישי, כ"ט בטבת תשע"ח, 16 בינואר 2018

בשעה 09:30 – ביוזמת היו"ר, ח"כ איתן כבל, תתכנס הוועדה לדיון מיוחד שיעסוק בסיכום הקטל בדרכים לשנת 2017 החולפת. כזכור, לפני למעלה משנה סיכמה ועדת הכלכלה את השימוע הציבורי לבלימת הקטל בדרכים, שהוביל היו"ר כבל, בשורה של המלצות. לאחר מכן התכנסה ועדת המשנה לבטיחות בדרכים, בראשה עומד ח"כ יעקב אשר, ל-12 ישיבות מעקב אחר ביצוע ההמלצות בשטח. עם זאת, אשתקד לא נרשמה ירידה משמעותית במספר ההרוגים והיו"ר כבל החליט לכנס את ועדת הכלכלה על מנת לסכם את הנעשה השנה.

בשעה 11:30 – לבקשת ח"כ נורית קורן, ח"כ איציק שמולי, ח"כ רחל עזריה וח"כ יצחק וקנין, הוועדה תדון בטענות לנוקשות של פקחי הרכבת הקלה בירושלים. חברות וחברי הכנסת מציינים כי בתחקיר ששודר בתוכנית "הצינור" בערוץ 10 עולים מקרים קשים של אגרסיביות והשפלות נוסעים, ומדוח מבקר המדינה עולה כי הקנסות גבוהים עד פי שניים מקנסות דומים המוטלים על נוסעי רכבת ישראל והאוטובוסים. "לנוכח חומרת הדברים ובמטרה למנוע הישנות מקרים דומים" מבקשים חברות וחברי הכנסת לקיים דיון דחוף בנושא.

בשעה 13:00 – הוועדה תציין את יום ההגנה על העורף, שיזם ח"כ עמיר פרץ, בישיבה שתעסוק במוכנותם של המפעלים החיוניים להמשך תפקוד המשק בשעת חירום. על רקע התעצמות האיום בגזרה הצפונית והירי מעזה בגזרה הדרומית, תבקש הוועדה לעמוד על היערכות המפעלים החיוניים על מנת שיהיו מוכנים לפעילות בשעת חירום ולתמוך בהמשך תפקוד המשק הלאומי.

בשעה 14:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעה הממשלתית לתיקון פקודת התעבורה, שנועדה להסדיר את הענף מוניות השירות וקווי השירות ולקבוע שיינתנו בהליך תחרותי. בישיבה הקודמת הציגה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, את הכוונה לשנות את הצעת החוק בהתאם לדרישת היו"ר כבל וכל חברי הוועדה ולהכניס את מוניות השירות החדשות להסדר הרב קו המסובסד.

יום רביעי, כ"ג בטבת תשע"ח, 10 בינואר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה הממשלתית לתקן את חוק הגנת הצרכן בכל הנוגע למבצעים או מכירות מיוחדות (מכירת סוף עונה, מכירת חיסול, או מכירה אחרת במבצע). ההצעה נועדה לתקן את המצב כיום שבו עוסקים רבים משתמשים בכותרת "מבצע" או "SALE" לעיתים תכופות, גם אם לא ברור שהצרכן אכן מקבל הטבה או הוזלה במחיר המוצר.

בשעה 16:00 – הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת הכנסת תתכנס לדיון בהצעה לתקן את חוק התקשורת על מנת להסדיר את הערוצים הייעודיים. הישיבה תחל לאחר סיום ישיבת מליאת הכנסת ותימשך עד שעות הלילה המאוחרות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]