אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בשנה שנייה של ניסויי שדה בביו-סטימולנטים לתירס - 0404
אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בשנה שנייה של ניסויי שדה בביו-סטימולנטים לתירס

אבוג'ן מודיעה על תוצאות חיוביות בשנה שנייה של ניסויי שדה בביו-סטימולנטים לתירס

אבוג'ן, חברת ביוטכנולוגיה מובילה לפיתוח מוצרים חדשניים לתעשיות מדעי החיים באמצעות שימוש בפלטפורמה מחשובית ייחודית לחיזוי ביולוגי, מודיעה היום על תוצאות מבטיחות בשנה שנייה של ניסויי שדה בביו-סטימולנטים לשיפור יבול בתירס, הנמצאים תחת רישיון בלעדי לחברת דופונט-פיוניר.

זרעי התירס שטופלו בביו-סטימולנטים כאמור, נבדקו בניסויי שדה שבוצעו לאחרונה על ידי אבוג'ן והראו שיפור של 10%-20% ביבול התירס תחת תנאי יובש מתונים. טיפולים אלו  בזרעים שבוצעו ב 2017, מבוססים על זני מיקרובים שכבר הראו שיפור יבול בניסויי שדה שנעשו בשנת 2016 (כפי שפורסם בדצמבר באותה שנה) ושנבחרו בעקבות תהליך גילוי שכלל בין היתר, שימוש בפלטפורמה הטכנולוגית של אבוג'ן לחיזוי ותעדוף מיחשובי.

בעקבות ניסויי השדה המוצלחים ב-2016,  המיקרובים המובילים עברו אופטומיזציה של תהליכי פורמולציה  ופרמנטציה, ושילוב של מספר זנים מיקרוביאלים לקבוצות מיקרובים מאוחדת שבניסויי שדה ב 2017 הראו שוב תוצאות מבטיחות. השלב הבא בניסויי השדה יערך כחלק משיתוף הפעולה הרב-שנתי עם דופונט-פיוניר.

בנוסף לשיתוף הפעולה בביו-סטימולנטים לשיפור יבול בתירס עם דופונט-פיוניר, לאבוג'ן יש תוכנית ביו-סטימולנטים פנימית הממוקדת ביבול חיטה, שמתקדמת כעת לשנה שנייה של ניסויי שדה בחיטה בעקבות תוצאות חיוביות של ניסויי שדה בשנה הראשונה.

שוק הביו-סטימולנטים הנו פלח שוק מתפתח במגזר האג-ביולוגיה, בעל פונטציאל רחב ומשמעותי המוערך במעל ל-1.6 מיליארד דולר, עם שיעור צמיחה שנתי צפוי של מעל ל-10%.

עידו דור, סמנכ"ל ומנהל חטיבת אג-ביולוג'קל, אמר: "אני מרוצה מאוד מהתוצאות החיוביות שהשגנו בניסויי השדה בביו-סטימולנטים ב- 2017. התקדמות זו, יחד עם התוצאות החיוביות שהצגנו בחיטה, וההתקדמות המהירה שלנו בביו-פסטיצידים, מחזקת את צבר המוצרים בפיתוח, ומספקת הזדמנות מסחרית משמעותית עבור חטיבת האג-ביולוג'קל, בעיקר בהתחשב בזמן קצר יחסית להגעה לשוק שצפוי במוצרים מהסוג הזה".

עופר חביב, מנכ"ל ונשיא אבוג'ן, אמר: "על אף שחטיבת האג-ביולוג'קלס של אבוג'ן החלה לפעול רק ב-2015, כבר עתה השגנו התקדמות משמעותית כפי שמראות התוצאות החיוביות בניסויים בשנת 2017. תוצאות אלה הושגו רק בזכות הפלטפורמה המחשובית של אבוג'ן לחיזוי ביולוגי רחבת היישום והידע הנצבר בחברה, שאיפשרו את הזיהוי והתעדוף של הזנים המיקרוביאלים והשילובים ביניהם בתוכנית זו. אני בטוח שהתקדמות זו תוביל אותנו בשנים הקרובות למסחור של מוצרים יעילים וחזקים בתחום הטיפולים הביו-סטימולנטים בזרעים ומוצרי אג-ביולוג'קל נוספים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]