רבים בהלוויית הרב רזיאל שבח שנרצח ע״י מחבלים ליד חוות גלעד - 0404
רבים בהלוויית הרב רזיאל שבח שנרצח ע״י מחבלים ליד חוות גלעד 0404

רבים בהלוויית הרב רזיאל שבח שנרצח ע״י מחבלים ליד חוות גלעד

רבים מלווים למנוחות בשעה זו (רביעי), את הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד בשומרון.
 
חבריו סיפרו על ״אדם מיוחד שפעל מסביב לשעון למען הכלל ולמען ארץ ישראל. אדם שפיו ולבו שווים. אבידה גדולה מאוד לעם ישראל״.

ראש מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן, ספד לרב רזיאל שבח: "הרב רזיאל אחינו היקר הקדוש והאוהב, איש החסד מלא אהבת חינם. רק בחנוכה עמדנו כולנו ביחד בבית העם בחוות גלעד בחידון שארגנת לילדים. כמה אור ושמחה נבעו ממך. שמחת איתם בפרסים שקיבלו. איש תורה ענו. כמה חיים הצלת כמתנדב במד"א כאן בשומרון. מעביר שיעורים מלמד נערים וילדים.

אתה שהצלת כל כך הרבה חיים איך הגיעו אתמול השפלים וגזלו מאתנו נשמה ענקית. הרב רזיאל לא מת מסרטן הוא לא נפטר משפעת. הוא נרצח כי הוא יהודי בארץ ישראל. אנחנו מיישרים אליך מבט ומבטיחים למרצחים שעם ישראל לא יישבר לעולם אתם קדשתם את המוות ואנחנו את החיים. אתם קדשתם את הרוע ואנחנו את התורה ואת ארץ ישראל ועם ישראל. אנחנו ננצח אתכם חבורת ברברים נאלחים.

אני קורא מכאן לחברי הממשלה. יש לנו את הצבא הטוב בעולם. אנחנו דורשים שהצבא יביא על המרצחים יום נקם ושלם. אנחנו רוצים להשיב את הכבוד הלאומי. אדוני ראש הממשלה אנחנו דורשים ממך להודיע היום על הכרה מלאה בחוות גלעד כיישוב במדינת ישראל. אדוני שר הביטחון אנחנו דורשים ממך לאשר 1000 יחידות דיור באדמות שגאל משה זר כאן בחוות גלעד. זה מה שיעצור את המוטיבציה של הטרור. אין מחיר לשישה יתומים".

 

0404

הראשון לציון הרב שלמה עמר ספד לרזיאל: "ואומר לך בדמייך חיי, כפשוטו. רזיאל כמו כל הצדיקים. דמים בדמים נגעו. רזיאל עלה בסערה השמיימה. אף אחד לא יכול להבין את דרכי ה' הנסתרות. הוא שמו רזיאל, כבר רמוז בשמו הרזים העליונים של הקדוש ברוך הוא. היה יושב שבועיים שלמים בבית הכנסת לא זז.

שאלו אותו 'אשתך מסכימה?' אמר, מה זאת אומרת אישתי אוהבת את זה. הפעילות העניפה והמגוונת שלו, מאור הפנים שלו. השמחה ששימח כל אחד, בתורה ביראה בשמחת חיים. כשרואים את כל זה מבינים שזה מלאך ה' צבאות שבא מן השמיים לעשות פעולות פה, בכמה שנים. אחת לחודש היה בא אליי, היה רושם את השאלות והייתי משתדל לענות מה שיכולתי לענות".

הרב אליקים לבנון ספד אמר: "רזיאל היקר, רק לפני חודשיים פגשתי אותך לראשונה בביתכם. ישבת בצד, והוספת את הערותיך וזה היה רק נקודה אחת בתוך הכל. אחר כך שמענו והבנו במי מדובר ובמה מדובר. רזיאל היקר, רזיאל. כולך שבח לה' והודיה. כך שמך, כך נקראת. אנחנו במלחמה ואתה קורבן של מלחמה. איזו מלחמה? מלחמת בני חושך בבני אור. אם רוצים, סימן לבני אור אתה רזיאל הסימן לבני אור. אדם שכל חייך הטבת, השפעת טובה וברכה ושמחה לחבריך, לילדים בכלל, לילדיך, לאשתך יעל. הבאת ברכה לעם ישראל. הבאת ברכה הרבה יותר גדולה לחוות גלעד, כמה ברכה היתה שרויה בך. כמה חושך יש באותם בני חושך שבאים לגדע את האור. הפעם הם הצליחו. אור גדול נגדע".
 
 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]